Skip to main content

MediaMarkt, Teknolojide Kadın Derneği (Wtech) tarafından yürütülen “Teknolojinin Lider 100leri” projesine destek veriyor.

Cumhuriyetin 100. yılına özel olarak düzenlenen projede, MediaMarkt, teknoloji alanında kariyer yapmayı hedefleyen dört genç kadına eğitim desteği sağlıyor.

“Teknolojinin Lider 100leri” projesi, 100 kadın ve 25 erkek lider yetiştirmeyi amaçlayan kapsamlı ve ücretsiz bir eğitim programı içeriyor. Veri Analitiği, Python ile Veri Bilimi, Yapay Zeka ve Robotik Süreç Otomasyonu gibi alanlarda eğitimlerin yanı sıra sosyal ve duygusal zekâ becerilerini geliştirmeye yönelik özel eğitimler de bulunuyor.

MediaMarkt, desteklediği dört genç kadına uzman eğitimciler tarafından verilecek olan bu eğitimlerle, teknik becerilerini güçlendirmelerine, kariyerlerinde ilerlemelerine ve rehberlik almalarına katkı sağlamayı hedefliyor. Şirket, bu projeyle kadınların teknoloji sektöründe daha etkin roller üstlenmelerini teşvik ederken, genç nesillerin teknoloji kariyerlerine olan ilgilerini desteklemiş olacak.