Skip to main content

Media Markt, hayata geçirdikleri proje ile emeklilerin teknoloji okuryazarlık seviyesini yükseltmek için kolları sıvadı

Elektronik market zinciri Media Markt ve Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) ortak bir proje için harekete geçti. Ekim ayında “Emeklilere Teknoloji Eğitimi” projesi ile yola çıkan Media Markt, 55-65 yaş aralığındaki emeklileri teknoloji okuryazarlığı konusunda eğitim veriyor.

İlk olarak İstanbul Optimum, 24 Kasım’da da Mall of İstanbul mağazalarında teknoloji eğitimi alan TÜED üyeleri emekliler, beyaz eşyadan cep telefonuna, tabletten, küçük ev aletlerine, televizyondan, sağlık ürünlerine pek çok cihazın nasıl daha verimli ve fonksiyonel kullanılacağına dair bilgilendirildi.

Türkiye Emekliler Derneği ile ortaklaşa yürütülen eğitim projesi Media Markt’ın Ankara, Bursa, Eskişehir, İzmir, Gaziantep, Aydın ve Samsun’daki mağazalarında Haziran 2015’e kadar devam edecek.

Media Markt CEO’su Bülent Gürcan, düzenlenen teknoloji eğitimi hakkında “Türkiye İstatistik Kurumu’nun 2013 verilerine göre; Türkiye’de 65 ve üzeri yaşlı nüfus oranı yüzde 7,7 olduğu düşünülünce, emeklilerimizin teknolojiden korkmak veya hayattan kopmak yerine teknoloji ile hayata bağlanmalarını istedik.” şeklinde konuştu.

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün, teknoloji eğitimi ile üyelerinin teknolojik ürünleri daha verimli ve tasarruflu nasıl kullanabileceklerini öğrendikleri açıklamasını yaptı.