Skip to main content

Wall Street Journal’da (WSJ) yer alan bir habere göre; Intel, Google Glass’ın yeni versiyonunu sunacak

Google Glass’ın artık rafa kalkmış bir proje olduğunu düşünmeye başlarken; Google’ın Google Glass’ın güncellenmiş versiyonunu yeni çip ve gelişmiş batarya ömrüyle sunması bekleniyor.

The Wall Street Journal (WSJ) haberine göre; Google Glass’ın yeni versiyonununda Intel çipi yer bulacak. Bu şekilde Glass’ın önceki sürümünde kullanılan Texas Instruments tarafından üretilen işlemci ile yer değiştirmiş olacak.

WSJ’de yer alan habere göre; Intel, bu cihazı teknoloji meraklı kullanıcılarından ziyade işletme odağında Google’a yardımcı olacak.
WSJ’ye konuşan Google Glass projesinde bulunmuş Google’ın eski çalışanı Eric Johnsen, cihazın yeni sürümünün gelişmiş batarya ömrüne sahip olacağını belirtti. Google Glass’ın mevcut modelindeki şarj ömrünün kısa olması tartışma konusuydu.

Giyilebilir cihaz, önemini kaybediyor

Teknoloji dünyasında sözü geçen Google’ın giyilebilir cihaz konusunu ikinci plana attığını söyleyebiliriz. Geçtiğimiz ay, Google, Google Glass’ın satıldığı mağazaları kapatacağını duyurmuştu. Bir kırmızı halı etkinliğine katılan Google CEO’su Sergey Brin’in meşhur gözlüğü yoktu. Gazetecilere de Glass gözlüğünü arabada unuttuğu bilgisini düşmüştü.

Diğer yandan yazılımcıların da Google Glass’a olan merakı kaybolmuş durumda. Google Play Store’dan uygulamayı kaldıran Twitter, cihaza verdiği resmi desteği sonlandırdığını duyurmuştu. Bu hamle ile de (üçüncü parti yazılımcıların kendi Twitter uygulamasını yapmadığı müddetçe de) Google Glass kullanıcıları artık cihazdan fotoğrafları tweet’leyemeyecek.

Kaynak: Business Insider

Fotoğraf: Flickr kullanıcısı Ted Eytan