Skip to main content

Mastercard ve McDonald’s, internet üzerinden “sohbet ederek sipariş verme” imkanı veren yeni bir işbirliğine imza attı.

MastercardMcDonald’s ile işbirliğini 4-6 Haziran’da Amsterdam’da gerçekleşen Money 20/20’de duyurdu. McDonald’s, Messenger chatbot’u üzerinden sipariş verip ödeme yapma imkanını Masterpass dijital ödeme teknolojisi entegrasyonu ile dünyada ilk kez Türkiye’de müşterilerine sunuyor.

McDonald’s severler artık Messenger chatbot’u üzerinden yemek siparişlerini verme imkanına kavuşurken, ödemelerini ise Masterpass ile ya da SMS ile onaylayarak ödeme yapabiliyor. Müşteri Messenger’ın arama sekmesine “McDonalds” yazıp, chatbot üzerinden sohbet ederek siparişini oluşturabiliyor. Siparişin tamamlanmasının ardından, ödeme süreci ise Masterpass ile güvenli ve pratik bir şekilde gerçekleşiyor. Süreç, McDonald’s tarafından siparişiniz kapınıza getirildiğinde tamamlanıyor.Mastercard’ın dijital ödeme çözümü Masterpass, kart sahiplerinin kart bilgilerini bir kez kaydetmelerinden sonra  Masterpass logosu üzerine tıklayarak online ödemelerini tamamlamalarını sağlıyor.

Mastercard Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ann Cairns konuyla ilgili, “Ses teknolojisinin hızlı büyümesi ve yenilikçiliği, yaşama ve iş yapma şeklimizi değiştirmek için gerçek bir potansiyele sahip. Ses, iş konusunda daha hızlı, daha kolay ve daha rahat deneyimlere olanak tanıyor. Ses teknolojisinin asıl rolü, somut fayda sağlayacak güvenilir bir deneyime imkan sunmaktır.” dedi.