Skip to main content

Bing Chat artık ses girişi ve metin okuma özelliklerini destekliyor.

Artık masaüstünde Bing ile konuşabilirsiniz ve hatta Bing, yanıtlarını size yüksek sesle okuyabilir.

Yapay zekâ destekli Bing Chat deneyimini geliştirmeye devam eden Microsoft, OpenAI’ın GPT-4 teknolojisi tarafından desteklenen Bing Chat için ses desteğini kullanıma sundu. Teknoloji devi, en son Bing önizleme sürüm notlarında “Birçoğunuzun mobil cihazlarda sohbet için sesli girişi kullanmayı sevdiğini biliyoruz” diye yazdı. Bu özellik ilk olarak mobil uygulamalar için Bing’in yapay zekâ chatbot’unda kullanıma sunuldu. Artık masaüstünde de mevcut olan bu özelliği kullanmak ve yapay zekâ destekli chatbot’la konuşmak için Bing Chat kutusundaki mikrofon simgesine dokunmak yeterli.

Özellik şu anda İngilizce, Japonca, Fransızca, Almanca ve Mandarin dillerini destekliyor. Ancak Microsoft daha fazla dil desteğinin yolda olduğunu söylüyor. Chatbot, sadece konuşarak Bing’e soru sorabilmenin yanı sıra artık metinden sese yanıtları da destekliyor ve sorulara kendi sesiyle yanıt verebiliyor.

The Verge’e göre Microsoft, Windows için sesli asistan olarak hizmet veren bağımsız Cortana uygulamasını bu yılın sonunda kaldıracağını açıkladıktan kısa bir süre sonra masaüstünde Bing Chat için ses desteği sundu.

Kaynak: Microsoft adds AI voice chat to Bing on desktop – engadget