Skip to main content

Malezya’nın iletişim servis sağlayıcısı Maxis’in Operasyondan Sorumlu Yöneticisi (COO) olan Gökhan Öğüt, 1 Mayıs’tan itibaren şirketin CEO’su olacak.

Türkiye iş dünyasının ve telekom sektörünün deneyimli ismi Gökhan Öğüt, Malezya’nın en büyük iletişim servis sağlayıcısı Maxis’in Operasyonlardan Sorumlu Başkanlık (COO) görevinden terfi ettirilerek 1 Mayıs’tan itibaren şirketin CEO‘su olarak görevine devam etmesine karar verildi.

Gökhan Öğüt, 2009’dan başlayarak ise Vodafone Türkiye’deki başarılı kariyerine adım attı. Ekim 2009 tarihinde Vodafone Türkiye Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görevine başlayan Öğüt, 2011 yılı itibariyle Bireysel İş Biriminden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. 2013 yılı Ekim ayinda Vodafone Türkiye CEO’su olarak atanan Gökhan Öğüt, 2016’nın Ekim ayına kadar görevini devam ettirdi. Son olarak Malezya’nın iletişim servis sağlayıcısı Maxis’in Operasyondan Sorumlu Yöneticisi (COO) görevinden terfi ederek şirketin CEO’su oldu.