Skip to main content

Steve Jobs 2008 yılının etkinliğinde MacBook’u tanıtırken Bu yıl 28’incisi düzenlenen Macworld fuarı, Steve Jobs’un en önemli sunumlarına sahne olan bir etkinlik olarak biliniyor. 2009 yılında Macworld fuarına katılmayı bırakan…

Steve Jobs 2008 yılının etkinliğinde MacBook’u tanıtırken

Bu yıl 28’incisi düzenlenen Macworld fuarı, Steve Jobs’un en önemli sunumlarına sahne olan bir etkinlik olarak biliniyor. 2009 yılında Macworld fuarına katılmayı bırakan Apple, 2007 ve 2008 yıllarında Jobs’un iPhone ve MacBook Air ürünlerinin tanıtımı ile büyük yankı uyandırmıştı.

Etkinliği düzenleyen IDG organizasyon şirketi, bu konuyu uzunca düşündükten sonra formal anlamda Steve Jobs’u anma töreni düzenlememeye karar verdi. Şirket çalışanı Steve Kent, ‘Anma olayını etkinlik sürecinde organik bir parça olmasına müsaade edeceğiz’ diyerek Steve Jobs’un ‘ruhunun’ bu etkinliğin büyük bir parçasını oluşturduğunu ekledi.

Organizasyonu şirketi, Jobs’u anma töreni düzenledikleri takdirde, etkinliğe olan katılımı arttırma çabası olarak gözükmesinden çekinerek olayı bu şekilde ‘basitleştirmek’ istemediklerini belirttiler.

25-28 Ocak arasında San Francisco eyaletinin Mascone merkezinde gerçekleşecek olan etkinliğin ücreti 25 dolar. 2011 yılında 22.000 kişinin katıldığı etkinlik için Kent ‘insanlar yaptığımız muhteşem şeyleri görmek için gelmeli’ diyor.

Sizce bu doğru bir karar mı?

Haber kaynak: sfgate.com