ATAMALAR

H.Kerem Fındık | 24.12.2018 - 14:23

L’Oréal’de Beyza Kapu’ya global görev

Beyza Kapu, L'Oréal’in global dijital operasyonlarını yönetecek.

L’Oréal Türkiye CMO’su Beyza Kapu, L’Oréal Dijitalden Sorumlu Başkan oldu. Beyza Kapu, şirketin Fransa’daki merkez ofisinde çalışacak. Mart 2014’ten bu yana L’Oréal Türkiye CMO’luğu görevini yürüten Kapu, 2006’ten bu yana şirket bünyesinde farklı roller üstlendi.

L’Oréal Dijitalden Sorumlu Başkanı Beyza Kapu kariyerine 2003’te Colgate Palmolive’de marka müdür yardımcısı pozisyonunda başladı. Kapu Ocak 2005’te Kimberly Clark’a transfer oldu ve burada Aile Bakım Kategorisi Pazarlama Müdürü ve Medya ve Paza Araştırma Müdürü olarak çalıştı. Kasım 2006’da L’Oréal Türkiye’ye geçen Kapu, o tarihten bu yana şirkette görev alıyordu.

Öte yandan, Beyza Kapu, MediaCat tarafından 2016 yılında Women to Watch kapsamında “yılın fark yaratan 10 kadın”ından biri olarak seçildi.“Women to Watch”, Advertising Age tarafından iş dünyasındaki en başarılı kadınları onurlandırmak üzere gerçekleştirilen bir ödül töreni ve 2013 yılından bu yana MediaCat tarafından Türkiye’de de düzenleniyor.

Beyza Kapu, 2003’te Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu ve yine aynı üniversiteden 2005’te işletme yüksek lisansı (MBA) derecesi aldı.