Skip to main content

LinkedIn 2009 yılından bu yana hizmet verdiği LinkedIn Yanıtlar (Answers) özelliğini ay sonunda kaldırıyor Geçen hafta, LinkedIn kullanıcılarına kaldırmayı planladığı özellikle ilgili açıklayıcı bir e.posta gönderdi. Mashable’ın haberine göre; LinkedIn’den…

LinkedIn 2009 yılından bu yana hizmet verdiği LinkedIn Yanıtlar (Answers) özelliğini ay sonunda kaldırıyor
Geçen hafta, LinkedIn kullanıcılarına kaldırmayı planladığı özellikle ilgili açıklayıcı bir e.posta gönderdi. Mashable’ın haberine göre; LinkedIn’den gönderilen açıklama şu şekilde: 
“31 Ocak tarihinde, LinkedIn’in Yanıtlar (Answers) özelliği LinkedIn’den ayrılacak. Mesleki konularda paylaşımlarda bulunmak adına daha yeni ve ilgi çekici yolları geliştirmeye odaklanıyoruz. Bu süre aralığında üyeler, önceden olduğu gibi LinkedIn Yanıtlar özelliğini kullanabilir.” 

Şirket, LinkedIn Yanıtlar (Answers)’ı 2007 yılında tanıtmıştı. Bu özellik kullanıcıların bağlı bulundukları ağlara soru sormasına imkan verip diğer kullanıcıların da yanıtları vermesini sağlıyor. Soru soranlar en iyi yanıtları derecelendirebiliyor ve en iyi yanıtı verenler bir sonraki verdikleri yanıtta ön planda oluyor. 
Bu yeni alınan karar, Facebook’un geçen Ekim ayında kendi Sorular (Questions) özelliğini kapatacağını açıkladıktan sonra geldi. LinkedIn Yanıtlar’da olduğu gibi Facebook Sorular’ın Quora’nın yerini alabilmeyi başaramadıkları düşünülüyor. 
Quora hakkında 

Quora, yeni içerik paylaşımını kolaylaştırmayı amaçlayan, soru sormaya ve bunların yanıtlarını bulmaya yardımcı bir sosyal platform. 2009 yılında kurulan Quora’nın geçen Temmuz ayı itibarıyla aylık ziyaretçi sayısı 1,5 milyonu buldu.