Skip to main content

LinkedIn de Instagram, Facebook ve WhatsApp gibi Snapchat’teki “hikaye” özelliğini platformuna ekleyen sosyal ağlardan biri oluyor.

LinkedIn, uygulama içinde oluşturulan videolara Snapchat tarzı filtreler eklenebilmesine olanak sunan yeni video özelliğini sundu. Sırasıyla Instagram, Facebook ve WhatsApp’e uyarlanarak ilginç bir noktaya taşınan Snapchat’in “filtre” ve “hikaye” özelliği profesyonel sosyal ağ uygulaması LinkedIn’e de geliyor.

Konuma dayalı filtreler, LinkedIn kullanıcılarının uygulama içerisinde videoyu doğrudan kaydetmesine ve paylaşmasına olanak tanıyor. Uygulama ile video kaydı yapıp anında paylaşmayı kolaylaştıran yeni özelliğin tanıtımı, bir konferans ile gerçekleştirildi. Şirket gelecekteki etkinlikler için de yeni  filtrelerini sunmayı planlıyor. Filtreler genel olarak, konferanslar ve iş toplantıları gibi profesyonel etkinlikleri duyurmak için kullanılacak. Oluşturulan filtreler,  etkinliğin adı, yeri ve tarihi gibi bilgileri içerecek, hem de konuşmacıların profil fotoğrafını barındıracak. Bu filtrelerle paylaşılan videoların platformdaki diğer tür içeriklere göre 20 kat daha fazla paylaşılmış olması dikkat çekici. Yeni özelliğin sadece uygulama içerisinde kullanılabildiğini de belirtelim.