Skip to main content

İnternet’te varolan çöpçatanlık sitelerin sahtekarlıklar ve güvensiz insanlarla dolu olduğunu fark eden Naveed Nadir, Hitch.me adlı siteyi kurarak profesyonellere çöpçatanlık hizmeti sunuyor. Hitch.me sitesi, LinkedIn tabanında yer alan çalışanların kullanabileceği…

İnternet’te varolan çöpçatanlık sitelerin sahtekarlıklar ve güvensiz insanlarla dolu olduğunu fark eden Naveed Nadir, Hitch.me adlı siteyi kurarak profesyonellere çöpçatanlık hizmeti sunuyor.

Hitch.me sitesi, LinkedIn tabanında yer alan çalışanların kullanabileceği diğer kullanıcı profillerini iş ilişkisi yerine romantik bir ilişki aramak adına kullanabilecekleri bir imkan ortam yaratıyor. Binlerce LinkedIn profilini gözden geçirebilen kullanıcılar, hoşuna giden kişilere gizli gülücükler, 250 karakterlik tanıtmalar ve hatta sunumlar bile yollayarak ilgilerini çekmeye çalışabiliyor.

Siteyi kullananlar LinkedIn’de kullandıkları fotoğrafları değiştiremiyor, bu da siteye oldukça profesyonel bir hava katıyor. Kullanıcılar kendilerine uyumlu birini bulmak adına hiç bir arama yapmadan, kendi meslek ve çalıştıkları sektörde bulunan diğer kullanıcıların profilleri otomatikman kendi sayfalarında görebiliyorlar.

Hitch.me sitesini kullanmak bedava olsa bile, kişilerin profillerini görüntülemek ve iletişim kurmak için belirli bir ücret ödemek gerekiyor.

Site, dün kullanıma açılmış bulunuyor.

Profesyonel bir profilin çöpçatanlık amacıyla kullanılması sizce nasıl bir fikir?

Kaynak: mashable.com