Skip to main content

Line, NFT piyasasındaki hamlelerine bir yenisini ekledi.

Japonya menşeili mesajlaşma uygulaması Line, önümüzdeki yıl Japonya haricinde dünyanın dört bir yanında kullanılmak üzere bir NFT hizmetini başlatacağını duyurdu. LineNext adı verilen bu uygulamanın Japonya dışında kullanılacak olmasının sebebi ise Line’ın Line Bitmax adlı başka bir uygulamanın beta versiyonunu Japonya’da kullanıma açmış olması. Line, bu uygulama ile kullanıcılarının ve şirketlerin NFT alım satımı gerçekleştirebilmeleri için bir pazar oluşturmayı planlıyor.

Küresel NFT piyasasını genişletmek üzere Güney Kore ve ABD’de çalışmalar yapan LineNext’in yaklaşık 100 kişiden oluşan Güney Kore ekibi strateji ve planlama üzerine çalışırken, 55 kişilik ABD ekibi ise NFT platformunu geliştirmekle yükümlü.

LineNext sözcüsü, transfer ücretlerinin uygulamanın ana gelir kaynağı olacağını belirtirken, gelecekte başka gelir modellerinin de ekleneceğini, ayrıca, 20 küresel şirket ile iş birliği için masada olduklarını aktardı.

Daha önce Line Blockhain Lab adlı bir girişimle kullanıcılarının karşısına çıkan Line, Link adlı bir kripto parayı sunmuştu. Şirket ayrıca Japonya’da Line Bitmax, dünyada ise Bitfront adlı kripto cüzdan ve takas hizmetlerinin de sahibi.

Kaynak: Line is lining up an NFT service for next year – TechCrunch