Skip to main content

Twitter CEO’su Linda Yaccarino, Twitter’ın geçen hafta şubat ayından bu yana en yoğun gününü yaşadığını belirtti.

Twitter CEO’su Linda Yaccarino Pazartesi günü attığı tweet ile Meta’nın yeni ve Twitter’a çok benzer uygulaması Threads’e rağmen Twitter’ın geçen hafta şubat ayından bu yana kullanım süresi bakımından en yoğun gününü yaşadığını söyledi.

Linda Yaccarino “Twitter, gerçekten kendinizi aştınız! Geçen hafta Şubat ayından bu yana en yüksek kullanım oranına ulaştık. Sadece tek bir Twitter var. Bunu biliyoruz” ifadelerini kullandı.

Yaccarino’nun “hanging by a thread” deyimini kullanması ise gözden kaçmadı. Yaccarino, bu deyim ile takipçilerini daha fazla bekletmek istemediğini belirtmesinin yanı sıra yenilgiyi kabul ederek onların Threads’e geçişine göz yummayacaklarını da belirtmiş oldu.

NBCUniversal’daki reklamcılık başkanı görevinden ayrıldıktan sonra geçen ay Twitter’da göreve başlayan Yaccarino, Twitter’ın “en büyük kullanımını” hangi gün yaşadığını ve bunun ne ölçüde gerçekleştiğini açıklamadı ancak Twitter’ın sahibi Elon Musk, tweet’ine verdiği yanıtta bunun “telefon ekran süresinin günlük kümülatif kullanıcı-saniyesi” hakkında olduğunu söyledi.

İnternet hizmetleri şirketi Cloudflare’in CEO’su Matthew Prince, hafta sonuTwitter’ın Ocak ayından bugüne DNS sıralamasını gösteren bir grafik paylaşmıştı. Prince’e göre Twitter’ın trafiği düşüşte. Yaccarino’nun tweet’inin bu grafikten sonra gelmesi de oldukça manidar.

Kaynak: Twitter CEO claims platform had best day last week – digitaltrends