Skip to main content

2012 yılında kurulan Lidyana.com, kurulduğundan beri 16 ayda 20 milyon TL yatırım alarak yaklaşık 40 kat değerlendi.

Özellikle dünyanın en prestijli teknoloji dergilerinden olan Wired tarafından ‘Avrupa’nın En Gözde Girişimlerinden’ biri seçildikten sonra yabancı yatırım gruplarından birçok teklif alan şirket, bu teklifleri değerlendirdi ve Alman medya devi Burda Grubu’nun teklifini kabul etti.

Burda Grubu ile Mart ayında DLD’13 Konferansı’nda görüşmeler başladı. Burda Grubu’nun finansal ve hukuksal denetimi sonrası tüm işlemler tamamlandı ve bugün (2 Eylül) Lidyana.com tam 12 milyon TL’lik bir yatırım aldı.

Lidyana.com Kurucu Ortağı ve CEO’su Hakan Baş aldıkları yeni yatırımla hedeflerinin yurtdışı piyasasına açılmak olduğunu belirtip; 2014 yılında yurtdışında bir ofis açacakları müjdesini verdi.

Yaptığı yatırımdan sonra Burda Grubu, Lidyana.com’ da yüzde 22 hisse ile kurucu Hakan Baş’tan sonra en büyük ortak oldu. Ayrıca, gelişmekte olan ülkelerde girişimciliği destekleyen Endeavor’ın yatırım fonu Endeavor Catalyst de bu turda Lidyana.com ortağı oldu. Endeavor’in yatırım fonu, Lidyana.com dışında ülkemizde ayrıca Peak Games, Yemeksepeti.com ve Airties’a da yatırım yapmıştı.