Skip to main content

Dünyanın coronavirus mücadelesi sürerken LG, maske kullanımının fazlasıyla arttığı bu günlerde hava temizleme özelliğine sahip maskesini tanıttı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve kısa sürede küresel salgın haline dönüşen coronavirus ile mücadele devam ediyor. Tedbirlerine uyulmaması nedeni ile vaka artışları yükselen ivmesini sürdürürken, hayatımızı yeni normal adapte etmeye çalışıyoruz. Dikkat edilmesi gerekenlerin başında ise maske, mesafe ve temizlik geliyor. İçinde bulunduğumuz süreç içerisinde Güney Koreli teknoloji devi LG, tıpkı bir tıbbi maske gibi yüzünüze taktığınız hava temizleyicisini duyurdu.

LG PuriCare Wearable Air  olarak adlandırılan ürün, içerisinde pille çalışan fanlara ve bir çift değiştirilebilir hava temizleyici filtreye sahip. Yapılan açıklamaya göre cihazın içindeki sensörler nefes alışverişinizi takip ederek fanların hızını buna göre ayarlıyor. Cihazın içinde bulunan 820mAh batarya, düşük güç modunda 8 saat, yüksek güç modunda ise 2 saat kullanım sunuyor. Ürünün LG’nin ev kullanımı için geliştirildiği hava temizleme ürünleri ile oldukça benzer olduğunu belirtelim.

Sağlık çalışanlarının uzun süreler maske takmasını kolaylaştırması hedeflenen maske ile ilgili coronavirus’e karşı koruma sağladığına dair herhangi bir ifade yer almıyor. Paylaşılan bilgiye göre, bu konuda ayrıntı vermek için tüm sertifikasyon ve testlerin tamamlanması bekleniyor.