Skip to main content

LG Electronics, EISA ödüllerinde TV, mobil ve giyilebilir cihazlar alanında dört ödül aldı

Bu sene EISA (Avrupa Görüntü ve Ses Birliği) Ödülleri’nde aldığı dört yeni ödülle birlikte, LG Electronics’in OLED TV’leri arka arkaya dördüncü ve G serisi akıllı telefonları da arka arkaya ikinci defa ödüllendirildi.

  • Bu sene verilen ödüllerde LG’nin 4K OLED TV 65EG960V modeli, sonsuz kontrast oranı ve doğal renkleri veren geniş 65 inçlik kavisli ekranıyla Avrupa Ev Sinema TV kategorisini kazandı.
  • Avrupa Smart TV 2015-2016 ödülünü kazanan LG’nin 65 inç webOS 2.0 erişimli PRIME UHD TV’si (65UF950V) de LG’nin yeni nesil Smart TV ürünlerinden.
  • LG’nin amiral gemisi LG G4’ün kazandığı Avrupa Akıllı Telefon Kamera Ödülü, sahip olduğu 16MP OIS 2.0 ve F1.8 lensiyle kamerasının gücünü gösteriyor.
  • Tamamen metal gövdeye sahip, şık tasarımlı bir Android Wear cihazı olan LG Watch Urbane ise Avrupa Giyilebilir Cihazlar ödülünü kazandı.

Katılan ürünlerin teknoloji, tasarım ve yenilikçilik kriterleri üzerinden değerlendirildiği prestijli EISA Ödülleri her yıl 20 Avrupa ülkesinden 50 multimedya dergisinin oluşturduğu bir jüri tarafından veriliyor.

Fotoğraf: Flickr kullanıcısı Kārlis Dambrāns