Skip to main content

Apple’ın eski CEO’sunun kurduğu Obi Worldphone’dan iki yeni Android telefon…

Apple’da 1983 yılından itibaren 10 yıl boyunca Apple’ın başında olan isim John Sculley, Obi Worldphone’u sunmuştu. Obi Worldphone, gelişmekte olan pazarları hedefine alan bir akıllı telefon markası olduğunu belirtelim.

Şirket, bu yılın sonlarında piyasaya sunulması beklenen orta seviyede Android akıllı telefonu duyurusu yaptı.

Akıllı telefonlar, Apple’da daha önceden endüstriyel tasarım direktörlüğü yapmış olan Robert Brunner tarafından kurulan San Francisco merkezli Ammunition stüdyosu tarafından tasarlandı.

SF1 – SF, San Francisco’nun kısaltmış hâli

Firmanın amiral gemisi olan SF1 adını taşıyan akıllı telefon, çift SIM kart, 4G ile uyumlu, 5 inçlik Gorilla Glass 4 tarafından korunan 1080p çözünürlüğünde ekranına sahip.

SF1, işlem gücü, Adreno 405 GPU ile birlikte 64 bit’lik Snapdragon 615 işlemcisi tarafından ikiye katlanmış durumda.

Obi SF1 için kullanıcılara iki seçenek sunuluyor. Seçeneklerden biri, 249 dolar değerinde olan modeli 32GB’lık bellek ve 3GB’lık RAM’e sahip. Diğeri ise 16GB’lık hafıza ve 2GB’lık RAM’e sahip 199 dolarlık modeli.

MicroSD girişine izin veren telefonda 64GB’a kadar belleği yükseltebiliyorsunuz.

Alt seviyede konumlandırılan SJ1.5 modeli, 5 inçlik 720p çözünürlükte Gorilla Glass 3 ekrana ve MediaTEk 1.3 GHz dört çekirdekli işlemciye sahip.

SJ1.5 – SJ, Saint Jose anlamına geliyor

16GB’lık hafızaya ve 1GB’lık RAM’e sahip akıllı telefon, 32GB’e kadar microSD kartları destekliyor.

Obi Worldphone’un yeni kurulan bir firma olmadığını belirtelim. Faaliyetlerine Obi Mobiles olarak 2014’te başlayan firma, Çin’de üretilen cihazlarını Hindistan ve BAE gibi pazarlarda satışa sunuyordu.

Ekim ayından itibaren Vietnam, Endonezya, Tayland ve Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Kenya, Nijerya, Tanzanya, Güney Afrika, Pakistan, Türkiye ve Hindistan’da yerini alacak.

 

Kaynak: The Next Web