İŞ DÜNYASI

DigitalAge | 02.04.2012 - 14:35

Lenovo’ya yeni başkan atandı

Lenovo, bugün Gianfranco Lanci’yi Kıdemli Başkan Yardımcısı ve EMEA Bölgesinden Sorumlu Başkan olarak atadı. Daha önce Acer’in CEO’su olarak görev yapan Lanci, bundan böyle Lenovo’da liderlik yapacak. Şirket, geçtiğimiz yıl Alman Medion şirketini de satın almıştı. Lanci, hedefini “2013 yılı itibariyle Lenovo’yu EMEA bölgesinin ilk üç PC şirketinden biri haline getirmek” olarak açıkladı. Gianfranco Lanci […]

Lenovo, bugün Gianfranco Lanci’yi Kıdemli Başkan Yardımcısı ve EMEA Bölgesinden Sorumlu Başkan olarak atadı.

Daha önce Acer’in CEO’su olarak görev yapan Lanci, bundan böyle Lenovo’da liderlik yapacak. Şirket, geçtiğimiz yıl Alman Medion şirketini de satın almıştı. Lanci, hedefini “2013 yılı itibariyle Lenovo’yu EMEA bölgesinin ilk üç PC şirketinden biri haline getirmek” olarak açıkladı.

Gianfranco Lanci “Geçtiğimiz yıl PC pazarındaki birçok oyuncu için karışık ve belirsizlik dolu bir yol olurken bizim stratejimiz hep açık ve tutarlı bir şekilde THINK markasının mirasını koruyarak büyütmek ve yeni ülkelerde tüketici pazarındaki boşluğu hedeflemek oldu. Rusya ve Almanya pazarlarında tüketici sektöründe oldukça güçlüyüz, stratejimizin bir parçası da IDEA tüketici ürünlerini de EMEA bölgesinde birçok ülkede sunmak olacak” dedi.

Lenovo CEO’su Yuanqing Yang, Lanci’nin atanmasına ilişkin “Lenovo olarak PC-Plus diye adlandırılan, PC’nin milyonlarca insan ve şirketin yaşamında merkez olan, ayrıca tablet ve akıllı telefonla birlikte, akıllı TV’lerin ekosisteminin de kalbinde yer aldığı yeni çağa girdiğimizin bilincindeyiz. Bu yeni çağda ticari alanları kazanmaya devam etmenin yanı sıra PC ve kişisel teknolojik cihazlarla tüketici alanındaki varlığımızı globalde artırmamız gerektiğini düşünüyoruz. Gianfranco Lanci önemli tecrübesi, liderlik vasıfları ve uzmanlığıyla Lenovo’nun bu alanlarına hitap ediyor. Eminim ki Lanci deneyimi ile hem EMEA bölgesi hem de dünya çapında bu hedeflere ulaşmamıza yardımcı olacaktır.” dedi.