GERÇEK ZAMAN

Erdem Akın Temel | 16.07.2022 - 15:21

Lego’dan 1164 parçalık The Office seti

Lego, sevilen dizi The Office’i piyasaya sürdüğü 1164 parçalık set ile evlere getiriyor. Set, sadece Dunder Mifflin’in Scranton ofisini değil, Michael Scott ve ekibi ile dizinin ikonik sahnelerini de içinde barındırıyor.

 

Lego, yaptığı son duyuruyla The Office fanlarını sevindirdi. Ünlü komedyen Ricky Gervais tarafından yaratılan ve İngiltere’de BBC Two’da iki sezon yayınlandıktan sonra sonlandırılan dizinin aynı isimle bir Amerikan uyarlaması yapılmış; NBC’de yayınlanan bu uyarlama dokuz sezon sürmüş ve tüm dünyada ilgiyle izlenmişti.

Lego, The Office’in Amerikan uyarlamasını temel aldığı 1164 parçalık bir seti satışa sunduğunu duyurdu. Dunder Mifflin Kâğıt Şirketi’nin Scranton ofisinin çalışanlarının hikâyelerinin anlatıldığı dizinin Lego seti, ofisin çalışma ve resepsiyon alanlarını, konferans odasını ve Steve Carrell tarafından canlandırılan Michael Scott’ın ofisini içeriyor.

Lego seti ayrıca, dizinin sevilen karakterleri Michael, Dwight, Jim, Pam, Ryan, Angela, Oscar, Kevin, Stanley, Kelly, Phyllis, Meredith, Creed, Toby ve Darryl’ın ve hatta Angela’nın kedisi Garbage’ın da mini figürlerini bünyesinde barındırıyor. Bir figür olarak sete dahil edilmeyen tek karakter ise Andy. Fakat Andy’nin sete dahil edilmediğini söylemek pek mümkün değil.

Set, Jim’in Dwight’a şaka yapmak için Jell-O tatlısı içine yerleştirdiği zımba, Michael’ın “dünyanın en iyi patronu” kupası, Threat Level Midnight senaryosu ve Dundie ödül heykelciği, Kevin’in yere döktüğü chili kazanı, Stanley’nin kare bulmacası, Dwight’ın yangın tatbikatında kullandığı megafon (ateş efekti için bir parça ile birlikte) gibi dizinin bazı ikonik sahnelerinin canlandırılabilmesi için ekstra parçalar da içeriyor. Andy, kendisi her ne kadar setin içerisinde bir figür olarak yer almasa da sinirlerine hâkim olamadığı bir anda yumrukladığı duvarda bıraktığı iz ile temsil ediliyor.

An itibarıyla az sayıda ülkede ön siparişte olan Lego setinin fiyatı ise 120 dolar.

Kaynak: Massive Lego Set for ‘The Office’ Includes Kevin’s Chili, Dwight’s Jell-O Stapler – CNet