Skip to main content

DDTECH bünyesinde yer alan Dijital Kurye, evrak teslim ve onay süresini 30 dakikaya indiriyor.

Yeni dünya düzeni ile büyüyen ve hızla gelişen kuryecilik anlayışı da dijital dönüşüme hazırlanıyor. Evrak teslim sürelerini minimuma indirmeyi hedefleyen Dijital Kurye, hizmet sektöründe devrim niteliğinde yeni bir çözüm anlayışını hizmete sunuyor. Evrak imzalama ve onay sürecini 30 dakikaya indirmeyi hedefleyen Dijital Kurye, dijital imza teknolojileri ve kimlik doğrulama teknolojilerini kullanarak yeni bir hizmet anlayışını sektöre kazandırıyor.

Dijital Kurye 3.5 milyon dolar değerleme üzerinden almış olduğu tohum yatırım ile yeni bir hizmet anlayışını dünyaya sunuyor

Günümüzde iş hayatının yoğunluğundan ve evrak onay işlemlerinin uzayan süreçlerinden bahseden Dijital Kurye CEO’su Oral Başer, sunmuş oldukları çözümlerle birlikte iş hayatının hızlı bir ivme kazanacağını söyledi. Dijital Kurye olarak dijital kontrat ve belge yönetimi hizmetleri sunduklarını belirten Başer, “sunduğumuz bu çözümlerle birlikte evrak onay süreçleri çok kısa zaman içinde çözümlenebildiği gibi müşteri güvenilirliğini de maksimum seviyeye çıkarmış olacağız” dedi.

Globalde bu işi yapan tek firmayız

Dijital Kurye’yi dijital imza ve kimlik doğrulama teknolojilerinin kullanıldığı yeni nesil kontrat yönetimi platformu olarak nitelendiren Başer, “motorlu ya da araçlı kuryeler ellerinde tabletle müşterinin adresine giderek, imzalanacak dokümanı olduğunu söylüyor. Müşterimiz kendisine daha önce iletilmiş şifreyi  tablete giriyor, imzalanacak belgeler o anda açılıyor ve  sadece müşteri görüyor” dedi. “Kuryemiz kapıda müşterinin kimliğini BTK ve BDDK gibi kurumların belirlediği regülasyonlara göre doğruluyor ve  doğru kişi olduğuna emin olduktan sonra evrakı rahatlıkla imzalatabiliyor. Bu işlemin ortalama süresi sadece 30 dakikayı buluyor. Bugün herhangi bir kurumun ikili sözleşme süreci ise ortalama olarak 6 günde tamamlanıyor”. Bu çözümler sayesinde zaman tasarrufuyla birlikte kimlik sahteciliğinin de önüne geçilebileceğini belirterek önümüzdeki dönemde iş hayatında büyük bir ses getireceklerini ve globalde de pek çok firmayla çalışmayı hedeflediklerini belirtti.