Skip to main content

Sony Computer Entertainment Europe bugün indie ikonu Larry Fessenden ve ünlü film yapımcısı Graham Reznick’in, sadece PlayStation®3 için çıkarılacak olan Until Dawn™’ın senaryosunu yazmak üzere birlikte çalışacaklarını açıkladı.  Ünlü yazar…

Sony Computer Entertainment Europe bugün indie ikonu Larry Fessenden ve ünlü film yapımcısı Graham Reznick’in, sadece PlayStation®3 için çıkarılacak olan Until Dawn™’ın senaryosunu yazmak üzere birlikte çalışacaklarını açıkladı. 
Ünlü yazar Fessenden’in çalışmaları arasında ‘Habit’, ‘Wendigo’, ‘No Telling’ ve ‘The Last Winter’ gibi birçok ödüllü sanat-korku filmi de yer alırken, Reznick ise bugüne kadar ‘I Can See You’ ve ‘The Viewer’ gibi eleştirmenlerden büyük övgü toplayan filmlere imza attı. 
Until Dawn, oyuncuların en sevdikleri genç korku filmlerinde aradığı tüm unsurları sunuyor; genç ve güzel kadro, ıssız bir lokasyon, sinsi bir katil ve çok önemli bir beklenmedik gelişme. Fessenden ve Reznick’in de ekibe katılması, Until Dawn korkutucu olmakla kalmayıp aynı zamanda etkili diyaloglar, bol mizah ve cinsel çekicilik ile genç korku filmleri türüne de sadık kalan bir senaryo kazandırdı.

Fessenden’in korku dünyasına olan katkısı 2011 yılında ‘Fangoria Onur Listesi’ne dahil edilmesi ve Frightfest Film Festivali sırasında Birleşik Krallık’ta yayımlanan Total Film dergisi tarafından ‘Korku İkonu’ olarak onurlandırılması ile de tasdik edilmiş oldu. Halen yeni filmi Beneath’in post prodüksiyon çalışmalarını yürütüyor. New York Times tarafından ‘muhteşem bir film yapımcısı’ olarak nitelendirilen Reznick ise son olarak video oyunları dünyasında geçen bir gerilim olan ‘The Designer’ adlı yeni bilim kurgu film projesi ile uğraştığını açıkladı.
Supermassive Games® tarafından sadece PlayStation 3 için geliştirilen ‘Until Dawn’, Şafağa Kadar vereceğiniz hayatta kalma mücadelesinde karanlığın içinde size yol gösteren bir el feneri haline gelecek olan PlayStation®Move hareket kontrol cihazına bakışı değiştirmeyi planlıyor.