Skip to main content

Dünyanın ilk self-servis bankacılık konseptini geliştiren ve ATM’lerin mucidi olarak anılan Diebold, Türk bilişim sektörünün önde gelen servis sağlayıcı şirketlerinden Altus Bilişim’i satın aldı.  Altus Bilişim, Türk finans sektörüne yazılım…

Dünyanın ilk self-servis bankacılık konseptini geliştiren ve ATM’lerin mucidi olarak anılan Diebold, Türk bilişim sektörünün önde gelen servis sağlayıcı şirketlerinden Altus Bilişim’i satın aldı. 
Altus Bilişim, Türk finans sektörüne yazılım ve donanım hizmeti sunan en büyük şirketlerden biri konumunda bulunuyor. Diebold, hızlı büyüme stratejisi kapsamında, Türkiye gibi hızla büyüyen bir pazarda daha etkin rol almak ve pozisyonunu güçlendirmek amacıyla, self-servis bankacılık alanındaki yetkinliklerini, sektörün en dinamik şirketlerinden biriyle birleştiriyor.
2008 yılında Ankara’da kurulan Altus, Türkiye genelinde 32 servis merkezi ve ATM üzerine uzmanlaşmış 150’den fazla çalışanıyla, 81 ilde, finans sektörüne yönelik BT hizmeti sağlıyor. Altus ayrıca, bilgisayar destekli donanımlar konusunda da geniş çapta uzmanlığa sahip bulunuyor. Retail Banking Research (RBR) tarafından yayınlanan bir rapora göre, Türkiye, 2011 yılında kurulan 4 bin 700 yeni ATM’yle, Batı Avrupa’da en hızlı büyüyen pazar olma niteliğini taşıyor.