Skip to main content

Kripto para borsası BitHero, düzenlediği ilk basın toplantısında kuruluşunu, yeniliklerini ve büyüme stratejilerini paylaştı.

İstanbul merkezli yeni kripto para borsası BitHero, Feriye’de gerçekleştirilen basın toplantısıyla yeniliklerini ve hedeflerini anlattı. Moderatörlüğünü Nefise Karatay’ın üstlendiği toplantıya BitHero CEO’su Fatih Otluoğlu ve BitHero Pazarlama Direktörü Özgür Yıldız katıldı.

BitHero CEO’su Fatih Otluoğlu, kripto para alım satımını kolaylaştırarak bu teknolojiye herkesin kolaylıkla erişebilmesini ve işlem yapabilmesini sağlamayı amaçladıklarını belirtti. Otluoğlu, “Bu vizyonla, özellikle kripto para piyasasına yeni giren kullanıcılar için bir rehber, bir sağ kol niteliğinde olmayı hedefliyoruz” dedi.

Kripto dünyasının diğer finansal sektörlere göre çok yeni olduğunu, hâlâ karmaşık ve anlaşılması zor bir yatırım aracı olarak görüldüğünü söyleyen Otluoğlu, “Biz tam da bu noktada devreye giriyoruz. Kripto para alıp satmayı karmaşık bir dünyadan uzaklaştırıp basit, anlaşılabilir anlaşılmadıysa da kullanıcılarımızın yanında olacak şekilde kendimizi konumlandırıyoruz. Platformumuz, kullanıcıların üyelik işlemlerinden, alım-satım süreçlerine kadar her adımı daha rahat ve anlaşılır bir hale getirecek şekilde tasarlandı. Ayrıca, 7/24 erişilebilir canlı destek hizmetimiz, sağlam finansal altyapımız ve güvenilir teknolojimiz ile kripto varlık piyasasında kullanıcıların tüm gereksinimlerini uçtan uca karşılamak üzere yola çıktık. ‘Hero – Kahraman’ söylemi de buradan geliyor aslında biz burada doğru dokunuşlarla kullanıcıyı kahramanlaştırıyoruz. Deneyimli kullanıcılara ise güvenilir bir platformda hız ve pratiklik kazandıracağız. Sağladığımız kolaylıklar ve avantajlarla kısa süre içinde Türkiye’nin en çok tercih edilen borsaları arasında olmayı hedefliyoruz” dedi.

Fatih Otluoğlu, BitHero’nun BtcTurk Teknoloji’den teknoloji ve altyapı desteği, BtcTurk Destek’ten de müşteri desteği hizmeti aldığını belirterek, “Bu iş birlikleriyle kullanıcılarımıza 7/24 kesintisiz canlı destek hizmeti sunuyoruz. Sağlanan yüksek likidite sayesinde aslında BitHero kullanıcılarına 6 milyondan fazla insan ile birlikte aynı yerde işlem yapma imkânı tanıyoruz” diye konuştu.

Kripto varlıklara ilişkin yasa teklifi TBMM’de

Kripto para regülasyonlarına da değinen Otluoğlu, bu yılın Ocak ayında Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in Türkiye’nin kripto varlıklarla ilgili yasal düzenleme çalışmalarının son aşamasına geldiğini açıkladığını belirtti. Şubat ayında yasa koyucuların dijital varlık sahipleriyle gelecek kripto düzenleme paketini tartışmak üzere bir araya geldiğini ve geçen hafta 16 Mayıs’ta hazırlanan yasa teklifinin TBMM’ye sunulduğunu ifade etti. Sermaye Piyasası Kurulu’nun yönetimi ve denetimini merkeze alan yasal düzenlemenin yakın zamanda onaylanmasını beklediklerini ve tüm bunların Türkiye’deki kripto para piyasalarının güçlenerek ilerleyeceğini gösterdiğini belirtti.

BitHero Pazarlama Direktörü Özgür Yıldız ise, kripto para piyasalarını merak eden, ilgi duyan ama karmaşık bulduğu için uzak duran geniş kitlelere ulaşmayı hedeflediklerini ifade etti. BitHero olarak ilk günden itibaren 100’den fazla kripto para sunarak geniş bir alternatif sağladıklarını belirten Yıldız, önümüzdeki dönemde kripto para çeşitliliğini artıracaklarını, kullanıcılara yatırım kararlarında destek olacak yeni özelliklerin ekleneceğini, ayrıca komisyonsuz alım satım fırsatının 15 Haziran tarihine kadar uzatma kararı aldıklarını söyledi.

Toplantıda ayrıca BitHero’nun gerçek boğalarla gerçek rodeo arenasında gerçek rodeocularla çekilen reklam filmi tanıtıldı. BitHero Pazarlama Direktörü Özgür Yıldız, hazırlanan yaratıcı filmin BitHero’nun cesur, yenilikçi ve kolaylaştırıcı kimliğini vurguladığına dikkat çekti.