Skip to main content

Singapur merkezli Shiok Meats’in kurucu ortağı ve CEO’su Dr. Sandhya Sriram; yağ, hücre ve kök hücre temelli et ürünleri geliştirmesi ile ilgili deneyimlerini 8 Nisan’da Digital Age Tech Summit’de paylaşacak.

Bu yıl 8 Nisan tarihinde “Future-Proofing” temasıyla online gerçekleşecek Digital Age Tech Summit dijital devrimin yarattığı yeni platformların nabzını tutmaya ve dijital dünyanın en yaratıcı isimlerinin fikirlerine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Geleceği şekillendiren teknolojilerin ve dijitalin rolünün masaya yatırılacağı Digital Age Tech Summit’in konuşmacıları arasında yer alan isimlerden biri de, Shiok Meats’in kurucu ortağı ve CEO’su Dr. Sandhya Sriram.

Singapur merkezli Shiok Meats’in kurucu ortağı ve CEO’su Dr. Sandhya Sriram; kas, yağ, hücre ve kök hücre konusunda 10 yılı aşkın deneyime sahip. Singapur’daki Nanyang Technological University’den doktora derecesini aldıktan sonra yine Singapur’daki A*STAR’da doktora sonrası çalışmalarına başlayan Sriram, burada geçirdiği dört yılın ardından, Biotech In Asia ve SciGlo isimli iki şirket kurdu. Dr. Sriram’ın imzasını taşıyan girişimler kendisini Forbes’un Women in Tech listesine taşıdı. Sriram, şimdilerde Shiok Meats’in kurucu ortak ve CTO’su olarak görev alan Dr. Ka Yi Ling ile birlikte, kök hücre temelli et ürünleri üzerine çalışmalarını sürdürüyor. Shiok firması, yıllardır konuşulan ama henüz gerçekleşmeyen, laboratuvarda üretilen et ürünlerini insanların tabaklarına koymaya çok yakın.

Dr. Sandhya Sriram; yağ, hücre ve kök hücre temelli et ürünleri geliştirmesi ile ilgili merak edilen deneyimlerini 8 Nisan’da Digital Age Tech Summit’de paylaşacak.

Digital Age Tech Summit’21 hakkında detaylı bilgiye ulaşmak ve etkinliğe kayıt olmak için buraya göz atabilirsiniz.