UYGULAMA & YAZILIM

DigitalAge | 16.02.2017 - 10:24

Kodluyoruz.org: Yazılımcı istihdamını hızlandıran sosyal girişim

Kodluyoruz.org hem yetenekli gençlerin ücretli iş/staj bulmasına yardım ediyor hem de kodlama öğrenmek isteyenlere gerekli eğitim altyapısını sunuyor.

Kodluyoruz.org teknolojiyi kullanarak toplumun her kesimini kalkındırabilmek için kod okuryazarlığını yaygınlaştıran ve yazılım alanında kâr amacı gütmeyen bir sosyal girişim ve yazılım hareketi olarak ortaya çıktı.

Girişim, Teknoloji ve bilişim alanında yeteneği olan ancak eğitim ve deneyim açısından yeterli görülmeyen ya da kod okuryazarı olmak isteyen gençler için atölyeler, bootcamp’ler ve online açık kaynaklar aracılığıyla gençlere yazılım eğitimleri sunuyor.

Genç yazılımcı adayları firmalarla bir araya getirerek sektörü yakından tanımalarına imkan tanıyan girişim, gençleri doğru kaynaklara yönlendirerek ihtiyaç duydukları bilgiye erişimlerini kolaylaştırıyor. Kariyer hedefleri doğrultusunda iyi bir cv hazırlayabilmeleri, iş görüşme tekniklerini geliştirmeleri gibi konularda da kendilerini geliştirmeleri için destek oluyor.

Eğer siz de yazılım geliştirme alanında kendinizi geliştirmek veya bir iş/staj bulmak istiyorsanız aday formunu, gelişime açık yetenekli gençlere ulaşmak istiyorsanız firma başvuru formunu doldurabilirsiniz. Bunların ikisi de size uymuyorsa bu yazıyı paylaşarak ilgili kişilere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.