REKLAM & PAZARLAMA

Burcu Şahin | 16.02.2017 - 12:09

İkinci el araç şirketinden iddialı reklam: Seks, karides ve rock’n roll testi

Seks, karides ve rock’n roll testi

Danimarka'da ikinci el otomobil bayilerinden Starmark, “Seks, karides ve Rock’n roll” adını verdiği kampanyaya çektiği reklam filmi ile ses getirdi.

İkinci el araç alırken, aracın km’si, marka modeli ve fiyatı en çok önem verdiğimiz kriterler arasında. Peki talip olduğunuz ikinci el arabanın geçmişini merak ettiniz mi? Sadece teknik detaylar sizi ilgilendiriyorsa sorun yok ama titiz biriyseniz aracın içindeki koku ve araç içindeki kozmik döküntüler rahatsızlık hissi verecektir.

Danimarka’nın önde gelen ikinci el otomobil bayilerinden Starmark, “Seks, karides ve Rock’n roll” adını verdiği kampanyaya çektiği reklam filmi ile ses getirdi. Şirket, otomobillerin geçmişini silme iddiasını göstermek için,  çektiği reklam filminde 3 arabayı 3 farklı şekilde kirletti. Reklam filminde farklı şekillerde kirletilen arabalar Starmark ekibi tarafından  60 farklı mekanik ve kozmetik temizleme işlemlerine tabi tutuluyor.  Öyle ki şirket yaptığı temizlik sonrası, Danimarka’nın en ünlü ve deneyimli olay yeri inceleme uzmanını çağırıyorlar ve arabada parmak izi dahil hiçbir organik iz bulunamıyor. Böylece şirket vaadini yerine getiriyor ve arabanın tüm geçmişini siliyor.

Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) verilerine göre, ülkemizde kasım ayındaki ÖTV artışlarının ardından, tüketicinin ikinci el pazarına yöneldiğini sizlerle paylaşmıştık. İkinci el otomobil pazarındaki yükselen grafik, bakalım ülkemizdeki markalar arasında nasıl bir rekabete sahne olacak.