Skip to main content

Koç Holding ve İnventram, Türkiye’de Vispera ve ABD’de nanoGriptech’in yatırımcısı oldu.

Koç Holding’in Japon Mitsui Grubu ve Koç Üniversitesi ortaklığında faaliyet gösteren yüksek teknoloji yatırım şirketi İnventram, portföyüne iki yeni şirket daha ekledi. İnventram, Koç Holding ile birlikte perakende sektöründe faaliyet gösteren üretici firmalara resimlerden otomatik ürün tanıma teknolojisi ile hizmeti veren Vispera ve mikro-fiber polimer bazlı kuru yapışkan teknolojisinin ilk ticari üreticisi olan nanoGriptech şirketlerine yatırım yaptı.

İnventram Genel Müdürü Cem Soysal, gelişimlerini uzun süredir takip ettikleri iki şirketin gelecek potansiyellerini gördüklerini; her iki şirketin de ihtiyaç duyduğu sermaye katkısını sağlayarak geniş pazarlara erişmesinde önemli bir rol aldıklarını belirtti.

Vispera’nın kurucu ortağı ve CEO’su Prof. Dr. Aytül Erçil, aldıkları yatırımı global olarak hizmet vermek için kullanacaklarını açıkladı.

Merkezi ABD’de bulunan ve şu an geliştirdiği içerik ile alanında tek olan nanoGriptech’in sunduğu Setex® teknolojisini, geko kertenkelelerinin ayağındaki tutundurucu tüylerden esinlenerek geliştiren Prof. Dr. Metin Sitti, tüm yüzeylerde güçlü tutunma etkisi sağlayan kuru yapıştırıcı ürünler sunuyor.