Skip to main content

Dijital kimlik doğrulama pazarına hızlı bir giriş yapan KnowYourX, 2022’de 150 milyon doğrulama yapmayı hedefliyor.

DDTECH Şirketler Grubu bünyesinde faaliyetlerini yürüten ve yakın zamanda yatırım alan KnowYourX, regülasyonlara tam uyumlu olarak geliştirdiği ürün ve teknolojiler ile doğrulama pazarında müşterilerinin ihtiyaçlarına yanıt veriyor.

“Zaman ve para kaybının önüne geçiyoruz”

KnowYourX Genel Müdürü Onur Kartal

KnowYourX Genel Müdürü Onur Kartal

DDTECH Şirketler Grubu bünyesinde doğrulama teknolojileri ve dijital kimlik cüzdanı geliştirme hedefiyle global pazarlara açılmayı amaçladıklarını dile getiren KnowYourX Genel Müdürü Onur Kartal, “Her şeyi doğrulamak için yola çıktık” mottosuyla dijital kimlik doğrulama pazarına hızlı bir giriş yaptıklarını dile getiriyor. Kartal, konuya dair açıklamasında şunları da aktarıyor: “KnowYourX; telekom operatörleri, finansal kurumlar, hastaneler, eğitim kurumları, oteller vb. tüm işletmeler için yapılan kimlik doğrulama işlemlerini daha güvenilir hale getirerek zaman ve para kaybının önüne geçiyor.”

Finansal işlemlerde yeni dönem: Dijital bankacılık

Günümüz teknolojisi ve müşterilerin beklentilerinin finans sektöründe de hızlı bir değişime neden olduğunu dile getiren KnowYourX Genel Müdürü Onur Kartal, “Yeni dönemde dijital kanallar üzerinden tüm işlemlerin yapılabilmesi zorunluluk haline geldi. Yüz yüze kanallarda da müşterilerin ve hizmet verenlerin beklentileri paralel; mevcut süreçler yerini kağıtsız ve dijital işlemlere bırakacak. Düzenleyici kurumların regülasyon düzenlemeleri, uygulamaların hız kazanması ve kullanıcıların güven duyması açısından her zamankinden çok daha önemli” dedi.

“Dijital dünya, dijital doğrulama gerektiriyor”

Dijital doğrulama sistemlerinin genellikle gerçek kişilerin kimliklerinin doğrulanması temeline odaklandığını belirten Kartal, “2021’in ikinci yarısından itibaren telekomünikasyon ve finans sektörü başta olmak üzere e-ticaret, eğitim, sağlık, turizm ve gayrimenkul sektörlerinden müşterilerimizle imzaladığımız kontratlar ve tamamladığımız entegrasyonlar ile 2022’de 150 milyonun üzerinden doğrulama yapacağız” diyerek sektöre liderlik edeceklerinin de altını çizdi.

Dijital Dönüşümün hızla yoluna devam ettiği günümüzde, bu sürecin sadece bir parçası olmakla kalmayıp gelişimine de katkı sağlamayı misyon edindiklerini belirten Onur Kartal, “4,5 milyon USD’lik ilk değerlememiz sonrasında aldığımız yatırımın tamamını AR-GE ve insan kaynağına ayırdık. İlk çeyrek sonunda KnowYourX’in değerlemesi katlanarak büyüyecek ve yüksek teknoloji yatırımlarına devam edeceğiz. Ülkemiz içinde oluşan bu değer, kısa zamanda global pazarlarda da yerini alacak” dedi.