İŞ DÜNYASI

Erdem Akın Temel | 26.04.2022 - 15:44

Jack Dorsey’den Elon Musk’a destek

Jack Dorsey, Musk'ı Twitter'ın geleceği için "tek çözüm" olarak gördüğünü açıkladı.

Elon Musk’ın 43 milyar dolarlık teklifi Twitter’ın yönetim kurulu tarafından kabul edildi. Musk, Twitter’ın yeni sahibi olacak. Satışın yapılacağının açıklanmasının ardından, Twitter’ın kurucularından ve şirketin eski CEO’su olan Jack Dorsey’den Musk’a destek geldi.

Twitter’ın eski CEO’su, Block’un (eski adıyla Square) kurucusu ve CEO’su olan Dorsey, açıklamanın ardından Twitter hesabından bir şarkı paylaştı. Radiohead’in ismi Türkçeye her şey yerli yerinde şeklinde çevrilebilecek olan “Everything in its right place” adlı şarkısını paylaşan Dorsey, yaşananlar karşısında görüşünü de belli etmiş oldu.

Dorsey, sadece şarkıyı paylaşmakla kalmadı; durumun bir değerlendirmesini de yaptı. Twitter’ın en büyük meselesi ve en büyük pişmanlığı olduğunu söyleyen Dorsey, Wall Street’in ve reklam modelinin Twitter üzerindeki etkisine değinip şirketin özelleşerek Wall Street’ten çıkarılmasının ilk doğru adım olduğunu savundu.

Prensip olarak bir kişinin ya da şirketin Twitter’a sahip olmasını istemediğini belirten Dorsey, Twitter’ın toplumun iyiliği için var olması gerektiğini belirtti. Dorsey, Elon Musk’ın Twitter’ın sadece bir şirket olması sorununu çözeceğini, hatta Musk’ı “tek çözüm” olarak gördüğünü aktardı.

Elon Musk’ın olabildiğince kucaklayıcı ve olabildiğince güvenilir bir platform oluşturma amacının olduğunu söyleyen Dorsey, şirketin CEO’su Parag Agrawal’ın da aynı motivasyonlara sahip olduğunu ve onu bu yüzden tercih ettiğini açıkladı. Musk’ın kat etmek istediği yolun doğru yol olduğuna tüm kalbiyle inandığını söyleyen Dorsey, Twitter’ın kamusal diyaloglara hizmet edeceği için çok mutlu olduğunu aktardı.