Skip to main content

iWatch için Apple’ın planlarını yakından takip edenler, Apple’ın yeni ürünü için planlarına hız kazandırdığını iddia ediyor.  Financial Times’ta yer alan habere göre; Apple’ın gündemini yakından takip edenler, ‘iWatch’ ürününün gelecek…


iWatch için Apple’ın planlarını yakından takip edenler, Apple’ın yeni ürünü için planlarına hız kazandırdığını iddia ediyor. 
Financial Times’ta yer alan habere göre; Apple’ın gündemini yakından takip edenler, ‘iWatch’ ürününün gelecek yılın ikinci yarısından önce hazır olmayacağına inanıyor. 
9to5Mac’in haberinde ise yeni ürünle ilgili Mayıs ayında KGI Güvenlik Çözümleri’nin yaptığı benzer tahminine yer verildi. Cihazın 2014’ün ikinci yarısında çıkacağını öngören tahmine göre; iOS’ta iPad ve iPhone için büyük değişimler gerekeceğinden Apple’ın iWatch’ın iOS versiyonunu geliştirmek için yeterli kaynaklara sahip olamayacağı belirtilmişti. 
Bloomberg ise diğer yandan geçtiğimiz Mart ayında iWatch ürününün 9 ay içinde piyasaya sürülebileceğini iddia etmişti. 
Şimdilik tüm Apple ekosistemine adapte olacak yeni ürünle ilgili detaylar hala gizemini koruyor. Bu ayın başında ise Apple, esnek batarya paketinin patentini almıştı. Bu da saat konseptine oldukça uygun bir adım attığının göstergesi olabilir. 
Yayımlanan çoğu rapor ve yapılan analizler ise Apple’ın yeni cihazının gelecek yılın sonuna doğru ortaya çıkacağını iddia ediyor.