Skip to main content

Google, yeni katlanabilir telefonu Pixel Fold’a dair ilk görüntüleri paylaştı.

Google aylarca süren dedikoduların ardından, Google I/O 2023 etkinliğinden önce yeni katlanabilir Pixel telefonuna dair ilk görüntüleri paylaştı.

Şirketin Twitter ve YouTube’da yayımladığı videoda görüldüğü üzere; Google’ın ilk katlanabilir telefonunda, Samsung’un Galaxy Fold cihazlarına benzer bir şekilde tablet benzeri bir ekranı ortaya çıkarmak için açılan dikey bir menteşe bulunuyor. Pixel Fold kapatıldığında, dış tarafında daha küçük bir dokunmatik ekran, arkasında ise kameralar yer alıyor.

1.700 dolardan satışa sunulabileceği belirtilen Pixel Fold’un, Pixel 7 cihazlarında bulunan Google’ın Tensor G2 çip setinde çalıştığı söyleniyor. Cihaz kapalı olduğunda ekranın 5,8 inç, açık olduğunda ise 7,6 inç olduğu söylenenler arasında. Pil ömrüne gelince, söylentiler Pixel Fold’un normal kullanımda 24 saate kadar ve Extreme Battery Saver modu etkinleştirildiğinde ise 72 saate kadar çalışacağını gösteriyor. Fiyatlandırma ve teknik özelliklerin henüz netleşmediği Pixel Fold hakkındaki tüm ayrıntıları 10 Mayıs’ta düzenlenecek Google I/O 2023’te öğreneceğiz.

Kaynak: Google officially reveals the Pixel Fold – engadget