Skip to main content

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’u ulusal ve uluslararası platformlarda temsil edecek logoyu arıyor.

Ekim 2017 itibari ile UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı‘na (UCCN) Tasarım Şehri olarak kabul edilen İstanbul, yeni logosunu arıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Tasarım Şehri seçilen İstanbul’u ulusal ve uluslararası platformlarda temsil edecek logo için yarışma düzenledi. Profesyonellerin ve öğrencilerin katılımına açık olan yarışmada, İstanbul’u uluslararası ölçekte tanıtan logo, 7 Şubat 2018 tarihine kadar gönderilebilecek.

Yarışma sonunda dereceye giren katılımcılara profesyonel ve öğrenci katılımı kategorilerinde para ödülleri verilecek. Bu ödüller profesyonel katılım için; 1.ye 6000 TL, 2.ye 4.000 TL ve 3.ye 2000 TL, öğrenci katılımı için; 1.ye 3.000 TL, 2.ye 2.000 TL ve 3.ye 1.000 TL olarak belirlendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin UNESCO Tasarım Şehri İstanbul projesi kapsamında gerçekleştirilecek Creathon City İstanbul’a katılmak için, adayların tasarladıkları logoları 7 Şubat 2018 tarihine kadar, yarışma şartnamesinde belirtilen esaslar çerçevesinde,  creathoncity.istanbul web sitesi üzerinden göndermeleri gerekiyor.