Skip to main content

YouTuber Enes Batur’un hayatından bir kesitin anlatıldığı “Hayal mi Gerçek mi” filminin hafta sonu performansı belli oldu.

YouTuber Enes Batur’un hikâyesinin anlatıldığı “Hayal mi Gerçek mi” filmi 19 Ocak’ta gösterime girdi. Filmin 19-21 Ocak hafta sonu gişe ve seyirci performansları belli oldu. Türkiye’de seyirci ve hasılat verilerini derleyen boxofficeturkiye.com’a göre, filmi üç günde 454 bin 373 kişi seyretti. 5 milyon 768 bin TL hasılat elde eden film, 710 salonda gösteriliyor.

“Hayal mi Gerçek mi” filminin konusu kısaca şöyle: “Babası polis, annesi hemşire olan Enes Batur, anne ve babasından fazla ilgi görmeden büyümüştür. 6 yaşında kendisine alınan bilgisayar hayatını değiştirir, bütün hayatını buraya adayan Enes Batur, internet ortamında şöhret kazanır. Ancak babası ve etrafındaki birçok kişi, öncelikle yaklaşan üniversite sınavlarını düşünmesini istemektedir. Enes Batur’un önünde vermesi gereken zor bir karar bulunmaktadır.”

Yönetmenliğini Kâmil Çetin’in yaptığı filmde, senaryo Enver Sülük ve Büşra Nur Karahan’a ait. Filmin başrollerini ise Enes Batur, Ceyda Düvenci, Bekir Aksoy, Kerem Fırtına ve Uras Benlioğlu üstleniyor. Öte yandan, Enes Batur’un 23 Ocak itibarıyla YouTube abone sayısı 5 milyon 844 bin seviyesinde.