Skip to main content

iPhone’la çekilen filmlere bir yenisi daha eklendi ve bugün ve yarın İstanbul Film Festivali’nde seyirciyle buluşacak.

37. İstanbul Festivali’nde iPhone ile çekilen “Saplantı” (Unsane) isimli film gösteriliyor. ABD’li yönetmen Steven Soderbergh’in çektiği “Saplantı”nın senaristleri Jonathan Bernstein ve. James Greer.

Filmde iPhone 7 mi kullanıldı?

Filmin konusu şöyle: Geçmişte peşine takılan eski sevgilisinin onu izlediği hissinden kurtulmak için psikolojik destek almaya giden, ancak arzusu dışında hastanede tutulan bir kadını izliyor. İzleyiciyi sıkça ters köşeye yatıran bu psikolojik gerilimin hem Soderbergh’den geldiği için hem de teknik özellikleriyle çok ilginç olduğu belirtiliyor. Filmin başrol oyuncusu ise Claire Foy. “Saplantı” dünya prömiyerini Berlin Film Festivali’nde yapan filmin fragmanını şuradan seyredebilirsiniz. Bu arada, taradığımız yabancı kaynaklarda filmin hangi iPhone modeliyle çekildiği belirtilmiyor fakat iPhone 7 veya iPhone 7 Plus kullanıldığı düşünülüyor.

Film bugün ve yarın gösterilecek

“Saplantı” bugün ve yarın Beyoğlu Atlas, Kadıköy Rexx, Cinemaximum Zorlu ve Cinemaximum City’s’de seyirciyle buluşacağını not edelim. Ayrıca boxofficeturkiye.com’da yer alan bilgiye göre, film 1 Haziran’da ülkemizde gösterime girecek. Öte yandan, iPhone’la çekilen diğer filmlere şu adresten bakabilirsiniz.