Skip to main content

BAU SuperMasssive, Nevzat Aydın ve Bahçeşehir Okulları’ndan 2,5 milyon TL yatırım aldı.

E- spor pazarı yeni yatırımlarla Türkiye’de de hızla büyümeye devam ediyor. Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın ve Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel, League Of Legends liginde Kış Mevsimi’ni şampiyonlukla tamamlayan ve yükselen çizgisiyle dikkat çeken Bahçeşehir SuperMassive takımının yatırımcıları oldular.

Türkiye ligindeki başarılarıyla dikkat çeken BAU SuperMasssive’in Nevzat Aydın ve Bahçeşehir Okulları’ndan aldığı yatırımın miktarı ise 2,5 milyon TL olarak açıklandı.

Teknolojiyi iş modelinin içerisine entegre edebilen sektörlerin kendisini heyecanlandırdığını belirten Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın: “Bugüne kadar farklı sektörlerden birçok alana yatırım yaptım. Beni heyecanlandıran, insanların yaşam biçimlerinde değişiklik yaratacağına inandığım iş modellerine ve girişimcilere yatırım yapmayı sürdüreceğim. Teknoloji ve internet alanındaki gelişim dijital oyun sektörünün giderek büyümesini sağlıyor. E-sporun Türkiye’deki gelişimi oldukça heyecan verici. Hem gençler arasındaki popülaritesine hem de yapılan yatırımlara bakıldığında sektörün geleceğinin parlak olduğu görülüyor.” dedi

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel,“Türkiye’de e-spor kültürünün özellikle eğitim kurumu bakış açısıyla yepyeni bir iklime kavuşması adına Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları olarak desteğimizi ve iş birliklerimizi sürdürüyoruz. Türkiye liginde başarısını kanıtlamış, arka arkaya aldığı galibiyetlerle rekorlar elde etmiş Bahçeşehir SuperMassive takımı şimdi de Sayın Nevzat Aydın’ın ve Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumlarının desteğiyle rotasını dünya arenasına çevirecek. İnanıyorum ki bu ve benzer iş birlikleri Türkiye’yi uluslararası liglerde temsil edecek bir e-spor takımının oluşmasında önemli rol oynayacaktır, Nevzat Bey’e teşekkür ediyorum. ”