Skip to main content

Yemeksepeti, son projesi irmik.com’u tüm restoran, kafe ve otellerin hizmetine açtı

Bir süredir yalnızca Yemeksepeti’nin üye restoranlarına hizmet veren Türkiye’nin ev dışı tüketim kanallarına özel toptan ticari alışveriş sitesi irmik.com, şimdi tüm işletmelerin hizmetine açıldı.

Restoran, kafe ve otellerin yanı sıra ofisler de gıdadan temizlik malzemelerine, ilaçlamadan paket servis ve kurye ekipmanlarına kadar bir işletmenin ihtiyacı olan tüm ürün ve hizmetlere artık online olarak tek adresten erişebiliyor. İşletme sahipleri irmik.com üzerinden, farklı tedarikçilerin ürünlerini görerek karşılaştırma yapabiliyor.

Yemeksepeti.com İş Geliştirme Müdürü Mert Baki, irmik.com’un hizmetlerinden bugüne dek 1500’ün üzerinde restoranın faydalandığı bilgisini paylaştı. irmik.com, henüz tüm işletmelere açılmadığı 2014 yılında, sadece Yemeksepeti restoranlarından 10 bine yakın sipariş aldı.

Türkiye genelinde hızla büyümeyi planladıklarını söyleyen Baki, “Bugün irmik.com’da 30 tedarikçi ile çalışıyoruz. 2015 yılında hem üye işletme sayısını ve ürün çeşitliliğini artıracak, hem de yeni tedarikçilerle anlaşarak daha geniş bir ürün gamı sunacağız.” şeklinde konuştu.

Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın, “Yemeksepeti olarak, ‘yemek’ denince ilk akla gelen marka haline gelme hedefiyle hareket ediyoruz. Bu nedenle hem son kullanıcıları hem de işletmeleri düşünerek hareket ediyoruz. Yemeksepeti, 14 yıldır restoranları önce internete alıştırdı; sonra da internet üzerinden para kazanmaya. Şimdi de sıra internet üzerinden kazançlı ve avantajlı satın almaya alıştırmakta” ifadesini kullandı.