Uncategorized

DigitalAge | 11.07.2013 - 10:06

İpragaz tahsilatları Turkcell Cüzdan ile yapacak

Turkcell ve İpragaz işbirliğiyle hayata geçirilen mobil ödeme sistemiyle artık İpragaz, bayilerinden Turkcell Cüzdan servisi ile uzaktan ödeme alabilecek. POS makinesi ve yüz yüze tahsilat zorunluluğunu ortadan kaldıran sistem sayesinde hem operasyon maliyetleri azalacak hem de bayiler ödemelerini zahmetsizce gerçekleştirebilecek. Turkcell ve İpragaz, tüm mobil cihazlardan ve kişisel bilgisayarlardan kullanılabilen bir mobil ödeme sistemi geliştirdi. […]Turkcell ve İpragaz işbirliğiyle hayata geçirilen mobil ödeme sistemiyle artık İpragaz, bayilerinden Turkcell Cüzdan servisi ile uzaktan ödeme alabilecek. POS makinesi ve yüz yüze tahsilat zorunluluğunu ortadan kaldıran sistem sayesinde hem operasyon maliyetleri azalacak hem de bayiler ödemelerini zahmetsizce gerçekleştirebilecek.

Turkcell ve İpragaz, tüm mobil cihazlardan ve kişisel bilgisayarlardan kullanılabilen bir mobil ödeme sistemi geliştirdi. Sistem sayesinde Turkcell hat sahibi İpragaz bayi ve müşterileri, İpragaz’a olan borçlarını Turkcell Cüzdan servisi aracılığı ile  ödeyebiliyor. 
Sistem nasıl işliyor?

İpragaz bayisi/müşterisi cep telefonlarından CÜZDAN yazıp 7777’ye göndererek Turkcell Cüzdan servisine ücretsiz sahip oluyor.
Akıllı telefonu olan müşteriler Turkcell Cüzdan uygulamasını indirerek, standart telefonlarda ise Turkcell menü altındaki Turkcell Cüzdan başlığından işlemler yapılabiliyor.
Mastercard/Maestro logolu Garanti Bankası kartları, GARANTI yazıp 7777’ye gönderilerek veya Turkcell Cüzdan uygulamasındaki “Kart Ekle” adımından, Turkcell İletişim Merkezleri’nden ya da bankanın ATM, çağrı merkezi veya internet şubesinden Turkcell Cüzdan’a ekleniyor, 
Ödeme yapması istenen bayinin/müşterinin müşteri numarası, cep telefonu, tahsil edilecek miktar vb. bilgiler girilerek sistemin içerisinde ‘Gönder’ butonuna tıklanıyor.
Bayinin/müşterinin cep telefonuna ödeme bilgilendirme ve onay ekranı SMS olarak geliyor. Bayi/müşteri, ödemeyi onaylıyorsa ödeme yapmak istediği Garanti Bankası kartını seçiyor ve kartın şifresini giriyor. Ödeme işlemi tamamlandığında banka tarafından bilgilendirme SMS’i gönderiliyor. Satış temsilcisinin ekranına tahsilatın gerçekleştiği bilgisi geliyor.