Skip to main content

Apple CEO’su Tim Cook, yeni iOS güncellemesi ile iPhone’ların yavaşlatma özelliğini kapatmak için yeni bir seçenek sunacağını açıkladı.

Uzun zamandır tartışılan “Apple, eski telefonları yavaşlatıyor” iddiası geçtiğimiz yılın sonunda açıklığa kavuşmuştu. Apple iddiaları kabul ederek, cihazların pillerinde oluşabilecek sorunları önlemek için telefonlardaki bir özellikle cihazları yavaşlattıklarını neden olarak kullanıcılara açıklamıştı. Açıklama sonrası sayısız dava ile karşı karşıya kalan Apple, sonunda bu sorunu çözmeye hazırlanıyor.

Apple’dan iPhone’ların yavaşlamasına çözüm

Apple CEO’su Tim Cook, telefonların aniden kapanmasını önlemek için eski iPhone’lara getirilen yavaşlatma özelliğini kapatmayı sağlayan bir seçenek sunacaklarını açıkladı.

ABC News’e açıklama yapan Cook, “iPhone’ları yavaşlatan özelliği isteyenler devre dışı bırakabilecek. Fakat Apple bunu tavsiye etmiyor”dedi.

Cook, iPhone’ların yavaşlamasını engelleyen seçeneğin yanında Apple kullanıcılarının pil ömrünü takip etmesini sağlayan yeni bir özellik getiriyor. Bu güncelleme ile şeffaf bir tecrübe sunarak kullanıcıların pil durumunu yakından takip etmeleri amaçlanıyor.

Tim Cook’un bahsettiği güncellemelerin bir sonraki iOS 11 güncellemesinin bir parçası olarak Mart ayında kullanıma sunulacağı tahmin ediliyor.