Skip to main content

Her geçen gün platformunu yeni özelliklerle geliştiren Instagram’ın üç yeni özelliği haberimizde…

Hikayelerde ekran görüntüsü uyarısı
Instagram’ın Snapchat’ten alıntıladığı Hikayeler özelliği sosyal medyada içerik paylaşmanın en kolay ve popüler yollarından biri. Instagram Hikayeler’e gelecek yeni güncellemeyle hikayeden ekran görüntüsü alındığında, Instagram, kullanıcıya ekran görüntüsü alındı uyarısı yapacak. Özel mesajlarda var olan bu özellik, Hikayeler için geçerli değildi. Instagram, artık kullanıcıları bu konuda da uyaracak. Bu özellikle Stalker’ların işi zorlaşıyor diyebiliriz.

Yazılı hikayeler geliyor
Instagram’ın bir diğer yeni özelliği ise arka plan belirleyerek yazı paylaşmaya imkan sağlayan yeni alanı. Geçtiğimiz yıl Facebook’a gelen arka planlı durumlar hazırlamaya benzeyen yeni özellikte hem arka plan, hem de bir fotoğraf tercih edilebiliyor. Test edilen özellikte renkli arka planlar ve dört farlı font seçeneği olacağını da belirtelim.

Direct Message’da son görülme
Instagram, Direct Message bölümüne girdiğimizde listemizdeki kişilerin son görülmelerini bizimle paylaşmaya başladı. WhatsApp’ta gündelik yaşantımızın bir parçası haline gelen “son görülme” özelliği Instagram‘a da eklendi. Instagram’da artık mesajlaşılan kişilerin en son ne zaman aktif olduğu görülebiliyor. Instagram’ın son güncellemesini yükleyenlerin fark ettiği özellikle, listede mesajlaşılan kişilerin en son ne zaman aktif olduğu görülebiliyor.