Skip to main content

Apple, iPhone’da Dokun ve Öde özelliğini Brezilya’da kullanıma sundu.

Apple, küçük işletmelerden büyük perakendecilere kadar satıcıların iPhone’ları bir ödeme noktası olarak kullanmasına olanak tanıyan “Dokun ve Öde” özelliğini Brezilya’da kullanıma sunduğunu duyurdu. Brezilya, bu yılın başlarında İngiltere, Avustralya, Tayvan ve Hollanda’da kullanıma sunulan özelliği destekleyen altıncı ülke oldu.

Apple’ın Şubat 2022’de kullanıma sunduğu ve temeli NFC teknolojisine dayanan özellik, uyumlu iPhone’ların Apple Pay, temassız kredi ve banka kartları ve diğer dijital cüzdanlar aracılığıyla yalnızca ‌‌‌‌iPhone‌‌‌ kullanarak ödeme kabul etmesine olanak tanıyor; ek donanım veya pos makinesi gerekmiyor.

Apple Pay ve Apple Wallet’tan sorumlu başkan yardımcısı Jennifer Bailey, “iPhone’da Dokun ve Öde özelliği, serbest çalışanlardan büyük perakendecilere kadar dünya çapında ve her büyüklükteki işletmenin yeni ödeme deneyimleri sunmasına yardımcı oldu ve biz de Brezilyalı satıcılara kolay, güvenli ve özel bir ödeme çözümü sunmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Cloudwalk, Brezilya merkezli ticari müşterilerine ‌iPhone‌ üzerinden Dokun ve Öde özelliğini sunan ilk ödeme platformu. Stone, Nubank, SumUp ve Granito gibi diğer ödeme platformları da yakında kullanıma sunulacak.

Satıcılar, iPhone’daki Dokun ve Öde özelliğiyle, iOS’un en son sürümünü çalıştıran iPhone XS veya sonraki sürümlerdeki bir uygulama aracılığıyla temassız ödemeleri kabul edebiliyor. Ödemeyi tamamlarken satıcının müşteriden iPhone’unu veya Apple Watch’unu satıcının iPhone’una yaklaştırarak Apple Pay, temassız banka veya kredi kartı ya da başka bir dijital cüzdanla ödeme yapmasını istemesi yeterli.

Kaynak: Apple Launches Tap to Pay on iPhone in Brazil – MacRumors