Skip to main content

Çin’de iPhone üreten dünyanın en büyük elektronik imalat şirketi Foxconn, koronavirüs salgını için maske üretimine başlayacağını açıkladı.

Koronavirüs salgını Çin’de artarak devam ederken tehlikenin boyutu her geçen gün daha da etkili hale geliyor. Şu an için 18 farklı ülkede görülen ve 1000’e yakın kişinin hayatını kaybetmesine yol açan koronavirüs salgını nedeniyle Google, Apple, Facebook, Amazon ve Microsoft gibi önemli teknoloji firmalarının aldığı tedbirleri sizlerle paylaşmıştık.

iPhone üreticisi Foxconn, salgın sonrası Çin’de maske üretimine başlayacak

iPhone üreticisi Foxconn, koronavirüs salgını nedeniyle iPhone üretmeye ara vererek tıbbi yüz maskeleri üretmeye başladı. Foxconn, salgın nedeniyle, Çin’deki fabrikaların maske talebini karşılayamaması üzerine, üretim kapasitesinin büyük bölümünü, 1.5 milyar Çinlinin hergün birkaç adet tüketmek zorunda olduğu tıbbi maskelere ayırdı.

Şirketin sosyal medya platformu WeChat’teki mesajında bu ayın sonuna kadar günde iki milyon adet maske üretimin hedeflendiği belirtilerek “Salgınla mücadele her saniye değerli. Ne kadar erken önlem alırsak, salgını o kadar çabuk atlatabiliriz” denildi. Açıklamada, “Maske üretimi sadece şirketimizin en büyük kurumsal sorumluluğu değil aynı zamanda bir sosyal sorumluluk” ifadesi yer aldı.