Skip to main content

Apple, merakla beklenen iPhone 7’yi çarşamba günü tanıtıyor. KGI analisti Ming-chi Kuo, cihazla ilgili beklentilerini paylaştığı yeni iddialarını yayınladı. iPhone 7 ile ilgili son haberler haberimizde…

Apple’ın çarşamba günü resmi olarak tanıtımını yapmayı planladığı iPhone 7 için beklentiler ve cihaz özelliklerindeki iddialar bitmek bilmiyor. Apple ürünleriyle ilgili yaptığı paylaşımlarla adından söz ettiren KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, iPhone 7 ile ilgili tahminlerini yayınladı.

iPhone ile ilgili bugüne kadar sızan çift kamera, suya dayanıklılık ve kulaklık çıkışının ortadan kalkacağı yönündeki ön görüleri doğrulayan analist, iPhone 7’nin beş farklı renk seçeneğiyle geleceğini belirtti. Diğer renkler sabit kalmak üzere, space gray modelini kaldıracak olan Apple, bunun yerine dark black ve piano black olmak üzere iki yeni seçenek sunacak. iPhone 7’nin 32 GB, 128 GB ve 256 GB olmak üzere üç farklı modele sahip olacağını söyleyen KGI analisti, Apple’ın 256 GB’lık yeni bir modeli seriye ekleyeceğini doğruluyor.

Kuo ayrıca, iPhone 7’de 2 GB, iPhone 7 Plus’ta 3 GB RAM kullanılacağını ve iPhone 7 Plus’taki çift kameradan ilkinin geniş açılı, diğer kameranın ise telefoto olacağını belirtti. 12 MP sensörlere sahip olacak kameralardan daha büyük olan optik imaj sabitleyici özelliği ve 6P lens ile geleceği verilen bilgiler arasında. Bilgiler her ne kadar popüler bir analist tarafından tahmin edilse de iPhone 7 hakkındaki tüm detaylı bilgileri çarşamba günü sizlerle paylaşacağız.