Skip to main content

Üzerinden iki haftanın geçmesinden sonra iPhone 6 Plus hakkında ilginç bir gerçek ortaya çıkarıldı

Business Insider’ın haberine göre; piyasaya sunulmasının üzerinden iki hafta geçmesinden sonra etkileyici bir özelliği ön plana çıkarıldı. Telefon ile ilgili beğenilen bu özellik de iPhone 6 Plus’ın pil ömrü hakkında.

Akıllı telefonun en beğenilen özelliği büyük ekrana sahip olması. 5,5 inçlik modelinin yanında 4 inçlik iPhone oldukça küçük kalıyor. Ayrıca 4,7 inçlik iPhone 6 da yine Plus modeliyle karşılaştırıldığında daha küçük boyuta sahip olduğu görülüyor.

Ancak pek bilinmeyen etkileyici bir başka özelliği de telefonun pil ömrü. Telefonun bir kez şarj edilmesiyle, iPhone 6 Plus’ın pil ömrü oldukça uzun dayanıyor.

Telefonu çok yoğun kullanıldığı durumlarda bile iPhone 6 Plus’ın 36 saat (ya da bir günün) sonrasında şarj edildiği belirtiliyor.

Görünüşe göre; Apple, yeni nesil akıllı telefonunu bekleme (standby) modunda kullanmayı daha verimli hale getirebildi.

Paylaşılan ekran görüntüsünde akşam saat 22.00’de şarj edilen iPhone 6 Plus’ın bir sonraki gün öğle (12.00) vaktine kadar yalnızca yüzde 1’lik kısmının kullanıldığı görülüyor. Üzerinden neredeyse 14 saat geçmesine rağmen telefon pil ömrünü yüzde 99’da korumuş durumda.

Kaynak: Business Insider