CİHAZLAR

DigitalAge | 13.10.2014 - 10:50

iPhone 6 Plus’ın en ilginç özelliği belli oldu

Üzerinden iki haftanın geçmesinden sonra iPhone 6 Plus hakkında ilginç bir gerçek ortaya çıkarıldı

Business Insider’ın haberine göre; piyasaya sunulmasının üzerinden iki hafta geçmesinden sonra etkileyici bir özelliği ön plana çıkarıldı. Telefon ile ilgili beğenilen bu özellik de iPhone 6 Plus’ın pil ömrü hakkında.

Akıllı telefonun en beğenilen özelliği büyük ekrana sahip olması. 5,5 inçlik modelinin yanında 4 inçlik iPhone oldukça küçük kalıyor. Ayrıca 4,7 inçlik iPhone 6 da yine Plus modeliyle karşılaştırıldığında daha küçük boyuta sahip olduğu görülüyor.

Ancak pek bilinmeyen etkileyici bir başka özelliği de telefonun pil ömrü. Telefonun bir kez şarj edilmesiyle, iPhone 6 Plus’ın pil ömrü oldukça uzun dayanıyor.

Telefonu çok yoğun kullanıldığı durumlarda bile iPhone 6 Plus’ın 36 saat (ya da bir günün) sonrasında şarj edildiği belirtiliyor.

Görünüşe göre; Apple, yeni nesil akıllı telefonunu bekleme (standby) modunda kullanmayı daha verimli hale getirebildi.

Paylaşılan ekran görüntüsünde akşam saat 22.00’de şarj edilen iPhone 6 Plus’ın bir sonraki gün öğle (12.00) vaktine kadar yalnızca yüzde 1’lik kısmının kullanıldığı görülüyor. Üzerinden neredeyse 14 saat geçmesine rağmen telefon pil ömrünü yüzde 99’da korumuş durumda.

Kaynak: Business Insider

Log In

Forgot password?

Don't have an account? Register

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.