ETKİNLİK

DigitalAge | 13.10.2014 - 11:49

45,5 saatte bir fikri hayata geçirebilir misiniz?

ING Bank, bankacılık müşterilerinin hayatını kolaylaştırmanın yanıtını arıyor

ING Bank’ın webBox iş birliğiyle düzenlediği, bankacılık alanında kullanılabilecek yaratıcı yazılım fikirlerinin yarışacağı bankacılık hackathon’u “Hack-ING” için başvurular başladı.

Yazılım geliştiricilerinin, bireysel veya takım olarak katılmalarının mümkün olduğu Hack-ING’de, katılımcılar istedikleri teknolojiyi ve hayal güçlerini kullanarak 45,5 saat içinde en iyi dijital bankacılık projesini üretip büyük ödülü kazanmak için yarışacak.

Hack-ING’de “Bankacılık hayatımızı daha nasıl kolaylaştırabilir?” sorusuna yanıt aranacak

31 Ekim – 2 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek olan Hack-ING’de katılımcılar “Bankacılık hayatımızı daha nasıl kolaylaştırabilir?” sorunun yanıtını arayacaklar. Katılımcıların “internet bankacılığını geliştirmek, alternatif kişisel finans çözümleri/ sistemleri üretmek, alternatif mobil ödeme çözümü icat etmek, daha fonksiyonel bir ATM arayüzü geliştirmek” gibi bankacılıkla ilgili dijital konularda sıfırdan proje üreteceği Hack-ING’de süre sadece 45,5 saat.

Yaklaşık 2 gün sürecek olan yarışma kapsamında dijital dünyanın yakından tanıdığı isimler de konuşmacı olarak yer alacak. Amazon Kıdemli Yazılım Geliştirme Mühendisi Bilgem Çakır, Codeship Kurucu Ortak & CTO Florian Motlik, GitHup Kurumsal Destek Uzmanı Mike Adophs, Paraşüt Kurucu Ortak ve CEO’su Sean Yu etkinlikte yapacakları konuşmalarının yanı sıra, yarışma jürisinde de yer alacaklar.

Hack-ING’de dereceye girenler 10 bin, 5 bin ve 2.500 TL’lik Teknosa çekleri ile ödüllendirilecek. Ayrıntılı bilgiye hack-ing.io adresinden ulaşmak mümkün.

Fotoğraf: Flickr kullanıcısı harry_nl