Skip to main content

Merakla beklenen iPhone serisinin son telefonu iPhone 5, ülkemize 14 Aralık’ta geliyor Apple, iPhone 5’in hangi ülkelerde dağıtımı yapılacağı üzerine bir basın açıklaması yayınladı. Açıklamasında iPhone 5’in şimdiye kadar 47…


Merakla beklenen iPhone serisinin son telefonu iPhone 5, ülkemize 14 Aralık’ta geliyor
Apple, iPhone 5’in hangi ülkelerde dağıtımı yapılacağı üzerine bir basın açıklaması yayınladı. Açıklamasında iPhone 5’in şimdiye kadar 47 ülkede satışa çıktığını belirtti. Teknoloji devinin hedefi ise, iPhone 5’i yıl sonunda 100 ülkeye ulaştırmak. 
Apple, 12 Eylül’de iPhone 5’in tanıtımını gerçekleştirdiğinden beri yeni telefonun Türkiye’deki satışı bekleniyordu. 
Yapılan açıklamada, bu ay öncelik Güney Kore’de. 7 Aralık’ta Güney Kore’de satışa sunulacak yeni telefonun diğer ülkelerde uygulanacak satış programı ise şöyle;
10 gün sonra Türkiye ile birlikte; Arnavutluk, Bahama, Ermenistan, Bahreyn, Bolivya, Brezilya, Şili, Çin, Kosta Rika, Kıbrıs, Ekvator, Endonezya, İsrail, Jamaika, Ürdün, Kuveyt, Makedonya, Malezya, Moldova, Karadağ, Panama, Paraguay, Filipinler, Katar, Rusya, Suudi Arabistan, Güney Afrika, Tayvan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Venezuella; iPhone 5 ile buluşacak.
21 Aralık’ta ise iPhone 5’in; Barbados, Botswana, Kamerun, Orta Afrika Cumhuriyeti, Mısır, Gine, Fildişi Sahili, Kenya, Madagaskar, Mali,Mauritius, Fas, Nijer, Senegal, Saint Kitts ve Nevis, Saint Lucia, St.Vincent ve Grenadinler, Tunus, Uganda ve Vietnam’da satışına başlanacak.
Apple en son iPhone 5’in iki televizyon reklamını yayınlamıştı. ‘Turkey’ ve ‘Orchestra’ başlıklarıyla yayına giren reklamların konsepti tamamen farklı. ‘Turkey’, şükran günü için düşünülmüşken, Orchestra ise iPhone 5’in mikrofon ve ses sistemini anlatıyor.