Skip to main content

Son olarak 15 Eylül’de etkinlik düzenleyen ve iPad, Apple Watch gibi yeni ürünleri piyasaya süren Apple, bu kez “Hi, Speed” adıyla yeni iPhone’larını tanıtacak.

Apple’ın merakla beklenen iPhone 12 serisinin tanıtılacağı tarih belli oldu. Son olarak 15 Eylül’de etkinlik düzenleyen ve iPad, Apple Watch gibi yeni ürünleri piyasaya süren Apple, 13 Ekim Salı günü “Hi, Speed” sloganı ile online bir etkinlik düzenleyeceğini duyurdu. iPhone 12 serisinin tanıtılması beklenen etkinliki Türkiye saati ile 20:00’de başlayacak.

Apple’ın duyurduğu bu etkinlikte iPhone 12 vurgusu yapılmasa da, yeni iPad ve Apple Watch’ler tanıtıldığı için artık telefonların sahneye çıkacağını söyleyebiliriz.

Apple, şimdiye kadar ortaya çıkan iddialara göre 4 farklı iPhone modeli tanıtacak. Yeni iPhone 12 serisinde yer alacak bu modeller, 5,4 inçlik iPhone 12, 6,1 inçlik iPhone 12 Max, 6,1 inçlik iPhone 12 Pro ve 6,7 inçlik iPhone 12 Pro Max olacak. iPhone’ları birbirinden ayıran şey yalnızca ekran boyutları değil; ayrıca barındırdıkları kamera teknolojisi olacak.

Apple’ın yeni iPhone modelleri fiyatlarının ise 749 dolar ile 1.099 dolar arasında değişmesi bekleniyor. Türkiye’de ise kaç TL’den satılacağı konusunda henüz bir bilgi yok.