Skip to main content

Apple’a yakın kaynakların iddiasına göre yeni iPhone 12 ailesinin 12 Ekim‘ide tanıtılması bekleniyor. Apple, iPhone 12 ailesinin tanıtımını çeşitli abonelik paketleriyle tanıtacak.

Apple, geçtiğimiz günlerde teknoloji dünyasının merakla beklediği iPhone 12 ailesinin tanıtımının coronavirus sebebiyle gecikeceğini duyurmuştu. Apple’a yakın kaynaklardan Jon Prosser’ın iddiasına göre yeni iPhone 12, 12 Ekim‘de tanıtılacak.

Bloomberg tarafından paylaşılan bir habere göre ise Apple, iPhone 12 ailesinin tanıtımını çeşitli abonelik paketleriyle tanıtacak. “Apple One” olarak isimlendirilmesi beklenen abonelik paketleri için henüz resmi bir açıklama yapılmış değil. Abonelik paketlerinin içinde Apple’ın Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade ve Apple News+ gibi servislerinin yanı sıra iCloud depolama alanının sunulması da hedefleniyor. Avantajlı seçenekler sunan paketler ile birlikte Apple Music ve Apple TV+ servislerine tek bir abonelik altında sahip olabileceksiniz. Söz konusu abonelik paketlerinin aileleri hedeflemesi ve Apple’ın aile paylaşım sistemi ile entegre bir şekilde çalışması planlanıyor.

iPhone 12 ailesinin 12 Ekim itibarıyla ön siparişe sunulacağını ve 19 Ekim’de dünyanın belli ülkelerinde telefonun satın alınabileceğini belirten Jon Prosser, iPhone 12 Pro modellerinin ise kasım ayında satışa sunulacağını söylüyor. Bu iddiaya göre eni modellerin Türkiye’ye gelmesi kasım ve aralık ayını bulabilir.