Uncategorized

DigitalAge | 14.12.2012 - 13:42

İnternet müzesi

İnternet müzesine sadece internet üzerinden ulaşılabiliyor Tarihin en büyük buluşlarından biri olan internetin, yalnızca internet üzerinde varolan bir müzesi oldu.  Dünyada bir ilki gerçekleştiren internet müzesi, Hollanda merkezli olup; prodüksiyon şirketi MediaMonks, reklam ajansı TBWANeboko, hosting firması Vellance ve ayrıca kreatif 13 kişinin yardımıyla oluşturuldu.  Online olan herkesin erişim yapabileceği ‘Büyük İnternet Müzesi’nde herhangi bir […]

İnternet müzesine sadece internet üzerinden ulaşılabiliyor

Tarihin en büyük buluşlarından biri olan internetin, yalnızca internet üzerinde varolan bir müzesi oldu. 
Dünyada bir ilki gerçekleştiren internet müzesi, Hollanda merkezli olup; prodüksiyon şirketi MediaMonks, reklam ajansı TBWANeboko, hosting firması Vellance ve ayrıca kreatif 13 kişinin yardımıyla oluşturuldu. 
Online olan herkesin erişim yapabileceği ‘Büyük İnternet Müzesi’nde herhangi bir zaman kısıtlaması olmayıp, müzeye her an ulaşılabiliyor. Müzenin ana sayfasında açılış saatlerine esprili bir şekilde yer veriliyor. 
Hollanda’nın Amsterdam kentinde çalışmalarına yaz aylarında başlandığı müzenin, resmi olarak 12 Aralık’ta açıldı.
Dünya çapında tüm ziyaretçileri bilgilendirmek isteyen müze, şimdiki neslin yanı sıra gelecek nesle de ulaşmayı amaçlıyor. 
Bilgilerin kullanıcı dostu olarak sunulduğu müze, ziyaretçilerini büyüyen koleksiyonuna kendi çalışmalarını göndermeleri için davet ediyor. İnternet müzesine buradan ulaşabilirsiniz.