Skip to main content

Otelde gerçekleşen bir cinayeti konu alan “Bir Pera Palace Polisiyesi” meraklıları için Facebook sayfasında başladı

Agatha Christie’nin Pera Palace’ta yazdığı “Doğu Ekspresi’nde Cinayet” isimli romanından esinlenerek; takipçileri ile beraber kendi hikâyesini yaratacak olan otel, interaktif sosyal medya tabanlı polisiye hikâyesine imza atıyor.

Pera Palace Hotel Jumeirah’nın Facebook sayfası üzerinden giriş yapıp hikâyeye katılan takipçiler aynı zamanda yaptıkları içerik seçimleri ile hikâyenin gidişatını belirliyorlar.

Dedektif Pierre, Anna cinayetinin peşinde

“Bir Pera Palace Polisiyesi”, esrarengiz bir cinayeti ele alıyor. Hikâyenin başkahramanı Fransız dedektif Pierre, cinayete kurban giden Anna’nın gizemini çözmeye, İstanbul’a geliyor. Bu sır perdesini aralamak için yolu Pera Palace’tan da geçecek olan Fransız dedektifin serüveni, otelin Facebook sayfasına üye olan polisiye hayranları tarafından belirleniyor. Her hafta iki bölümün yayınlanacağı ve bir ayda tamamlanacak hikâyede kullanıcılar, bölüm sonunda sunulan iki senaryo arasında tercih yapıyor. Bir sonraki bölümün, en fazla oy alan seçenek üzerinden devam edeceği hikâyeye katılan her 25’inci kullanıcıya, Agatha Christie’nin Pera Palace’ta kaldığı 411 no’lu Agatha Christie odasının anahtarını temsilen, anahtarlıklar hediye ediliyor.

İnteraktif polisiye hikâyesine şuradan takip edebilirsiniz.