Skip to main content

Kullanıcılarına kredi danışmanlığı hizmetleri sağlayan İnteraktif Kredi, Alesta Yatırım’dan 8 milyon TL değerleme ile yatırım aldı.

İTÜ Çekirdek Kuluçka Merkezi’nin, bireylere ve kurumlara kredi danışmanlığı hizmeti veren girişimi İnteraktif Kredi, 8 milyon TL değerlemeyle yatırım aldı. 2019 yılında dünyadaki üniversite kuluçka merkezleri sıralamasında ilk 5’te yer alan İTÜ Çekirdek’e seçilen İnteraktif Kredi, halen İTÜ Magnet İleri Aşama Girişimcilik Merkezi’nde kiralama, senetle alışveriş ve kurumsal borçlanmalar için yol gösterecek yeni finansal raporlar üzerinde çalışmalarına devam ediyor.

İnteraktif Kredi, geleceğin finansal teknolojilerini günümüze taşıyarak borç-alacak ilişkisi içerisindeki tarafların güven içerisinde ticaret yapmalarını sağlamak amacıyla kullanıcılarına kredi danışmanlığı hizmeti sunuyor. KKB raporlarını, bankaların kriterleriyle birleştirerek bireylerin veya kurumların nasıl kredi alabileceğini gösteren ilk kredi raporunu oluşturan İnteraktif Kredi finansal okuryazarlığı artırmayı da amaçlıyor. İnteraktif Kredi, aldığı yatırımla takımı güçlendirebilmek ve ürünlerini bir an önce pazara sunabilmek için ihtiyacı olan kaynağın büyük bir bölümünü karşıladı. Hali hazırda geliştirdikleri kredi, kira, rent a car ve senet raporlarını tamamlayarak Türkiye pazarında borçlu çalışma ihtiyacı olan her kurum ya da bireyin ihtiyacı olan kredi danışmanlıklarını vererek müşterilerine fayda sağlamayı amaçlayan girişim ardından ise Türki Cumhuriyetler ve Ortadoğu’da bir Türkiye markası olarak konumlanarak ABD ve Avrupa’daki rakiplerine kıyasla fark yaratmayı amaçlıyor.

Alesta Yatırım ile tanışmalarının İTÜ Çekirdek Demoday günleri sayesinde olduğunu dile getiren İnteraktif Kredi kurucu ortağı Cesur Ölçenoğlu, pandemi döneminde dijital olarak gerçekleştirdikleri sunumlarında Alesta Yatırım ile birlikte 7 yatırımcı daha ilgi gösterdiğini paylaştı.